1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Lokalizacje mieszkań w programie Mieszkanie Plus

Lokalizacje mieszkań w programie Mieszkanie Plus

Skorzystaj z naszej mapy, by sprawdzić, gdzie powstaną kolejne mieszkania w programie.

Jeżeli marzysz o mieszkaniu z niskim czynszem, zbudowanym zgodnie z nowoczesnymi standardami, a przy tym dostosowanym do korzystania z odnawialnych źródeł energii (OZE), to „Mieszkanie plus” spełni Twoje oczekiwania. Już ruszył nowy rządowy program, który daje możliwość zostania właścicielem wynajmowanego lokum. Wiele miejscowości podpisało umowy i rozpoczęło budowę. Ich ilość ma się stale powiększać. W chwili obecnej listy intencyjne, które są wstępem do szczegółowych analiz, podpisało już blisko 60 miejscowości.

Jakie miasta w Mieszkanie Plus?

Poniżej znajduje się wykaz miejscowości, która jest aktualizowana na bieżąco, gdyż stale przybywa miast zainteresowanych współpracą. Wiele miejscowości czeka jeszcze na akceptację swoich propozycji i w związku z tym nie podaje szczegółów, które są nie do końca ustalone. Wykaz uczestników rządowego programu „Mieszkanie plus” przedstawia się następująco:

Mieszkanie Plus w województwie dolnośląskim

  • Bielawa  – W Bielawie powstał już dwuklatkowy budynek przy ulicy Żeromskiego. Po trwającej 9 miesięcy budowie, swoje mieszkania odbierze 15 rodzin. Łączna powierzchnia lokali wynosi 775 m². Jest to pierwsza tego rodzaju inwestycja w mieście, jej koszt to 2,7 mln zł. Bank gospodarstwa Krajowego wsparł ponad 42% tej kwoty.
  • Głogów przeznaczył działkę o powierzchni 0,5 ha na realizację programu „Mieszkanie plus”. Znajduję się ona na osiedlu Piastów Śląskich. Podpisanie listu intencyjnego nastąpiło 10.02.2017 roku. Nie wiadomo jeszcze ile mieszkań miałoby stanąć na ww. terenie.
  • Jawor – w tej chwili brak danych odnośnie realizacji programu.
  • Świdnica – na razie nie ma dokładnych informacji odnośnie lokalizacji oraz terminu rozpoczęcia inwestycji.
  • Wałbrzych – Przy ul. Husarskiej i ul. Paderewskiego na Podzamczu powstaną 5-, 6- i 7-kondygnacyjne budynki, w których będzie mieścić się nawet 215 mieszkań. Na działce wynoszącej 1,5 ha mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 160 zewnętrznych miejsc postojowych. Wałbrzych, jako jedyna gmina na Dolnym Śląsku podpisała 5 czerwca 2017 r. warunkową umowę inwestycyjną. Data rozpoczęcia budowy to 3 lipca 2017 r., a ukończenie jest planowane na 3 stycznia 2019 roku. Całość inwestycji wynosi 38 mln zł. Wkładem miasta jest przekazanie projektu budowlanego i działki pod budowę mieszkań. Wiemy już jakie mieszkania powstaną, będą to M1 ( jednopokojowe z wnęką kuchenną dostępną z korytarza), M2 (dwupokojowe z aneksem kuchennym), M3 (trzypokojowe z aneksem kuchennym. Każde z nich będzie posiadało balkon. Bloki nie będą podpiwniczone, ale każdy z nich będzie posiadać windę, pomieszczenie gospodarcze i techniczne. Obecnie, na tym etapie trwają prace ciężkim sprzętem i wylane są już ławy fundamentowe.
  • Wrocław przeznaczył łącznie 17 hektarów swoich terenów. Wszystkie działki znajdują się na obrzeżach miasta. Najwięcej, bo sześć działek zostało wyznaczonych na osiedlu Psie Pole przy ul. Mirkowskiej, cztery działki na osiedlu Muchobór przy ul. Kunieckiego, trzy na Wojszycach przy ul. Buforowej i jedna na osiedlu Kozanów przy ul. Ignuta.

Mieszkanie Plus w województwie kujawsko-pomorskim

  • Inowrocław – w tej chwili brak danych odnośnie realizacji programu.
  • Grudziądz – do końca tego roku mogą zostać podpisane umowy inwestycyjne, natomiast na początku 2018 roku być może zostaną zaprojektowane domy. Poczta Polska ma do przekazania grunt na ulicy Łyskowskiego na potrzeby realizacji programu Mieszkania Plus.
  • Toruń – 28 października 2016 r. miasto podpisało ws. Mieszkania Plus umowę z BGK. Na budowę lokali przeznaczono nieruchomości przy ul. Okólnej 2-18 i Inowrocławskiej 3-19. W przypadku tej pierwszej, całość ma powierzchnię 3.2062 m² i powstanie w niej 370 mieszkań. Maksymalna wysokość zabudowy wynosi cztery kondygnacje naziemne. Natomiast druga nieruchomość ma 1.2324 m² i znajdzie się w niej 36 mieszkań. Jej wysokość to trzy kondygnacje naziemne. Działki te są uzbrojone w infrastrukturę techniczną, mają też dostęp do sieci zaopatrujących w energię elektryczną, wodę, odprowadzanie ścieków, gaz i sieci telekomunikacyjne. Budynki będą podpiwniczone, dodatkowo, znajdą się w nich komórki lokatorskie, a także pomieszczenia dla wózków i rowerów. Również każde z mieszkań (1, 2 i 3 – pokojowych) będzie posiadać balkon. W każdej klatce jeden lokal zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
  • We Włocławku ma powstać około 400 mieszkań. Władze wskazały tereny przy ulicy Tumskiej oraz Celulozowej.

Mieszkanie Plus w województwie lubelskim

  • Biała Podlaska – w mieście planowana jest budowa trzech bloków ze 186 mieszkaniami przy ulicach Jana II Kazimierza oraz Jana III Sobieskiego na terenie o powierzchni 2,1 ha. 22.12.2016 roku wbito już pierwszą symboliczną łopatę. Zakończenie prac ma nastąpić w czerwcu 2018 roku.
  • Świdnik – w Świdniku ma powstać 100 mieszkań. Mają one stanąć przy ulicy Generała Roweckiego. Planowany termin rozpoczęcia prac to IV kwartał 2017 roku, a zakończenia III kwartał 2019 roku.
  • Zamość – po podpisaniu listu intencyjnego w grudniu 2016 r. trwają rozmowy ws. działki wskazanej przez miasto znajdującej się w okolicy ul. Parkowej. W 2 budynkach ma znaleźć się łącznie 105 lokali. Ich budowa ma wystartować w II kwartale 2018 r. W planach jest także realizacji programu w drugiej lokalizacji (najprawdopodobniej przy tej samej ulicy).

Mieszkanie Plus w województwie lubuskim

  • W Gorzowie Wielkopolskim mieszkania z programu miałyby powstać przy ulicach Przemysłowej, Grobla, Koniawskiej i Zielonej.
  • Słubice – w chwili obecnej nie ma dokładnych informacji odnośnie terminu rozpoczęcia budowy oraz ich lokalizacji.
  • Witnica – dzięki programowi Mieszkanie Plus w Witnicy ma powstać 81 mieszkań. Będą się one mieścić w trzypiętrowych budynkach, o kształcie litery C, przy ulicy Poprzecznej.

Mieszkanie Plus w województwie łódzkim

  • Koluszki – brak danych odnośnie lokalizacji oraz warunków przeprowadzenia programu.
  • Łowicz – 28 czerwca 2017 r. podpisana została przez burmistrza umowa inwestycyjna między miastem a BGK. Dzięki temu powstaną 3 czterokondygnacyjne budynki przy ul. Krudowskiego w dzielnicy Korabka na 96 mieszkań. Powierzchnia lokali będzie wynosić od 37 m² do 66 m². (dwu lub czteropokojowe). Planowana data rozpoczęcia budowy to początek 2018 r.
  • Łódź -26 czerwca 2017 r. prezydent miasta podpisała z BGK umowę inwestycyjną, na mocy której na czterohektarowej działce na Bałutach, przy ul. Zgierskiej 60/62 powstanie ok. 370 mieszkań. Pierwszy budynek z 56 lokalami ma zostać oddany do użytku przed końcem 2018 roku. Minimalna ich powierzchnia wynosić ma od 30 m² do 88 m² (mieszkania jedno, dwu, trzy lub czteropokojowe).
  • Tomaszów Mazowiecki – trzy działki o łącznej powierzchni 6,5 tysiącach metrów kwadratowych na terenie między ulicami Barlickiego i Borek przeznaczone są na realizację programu „Mieszkanie plus”. Na tym terenie mają się znaleźć również zielone place, miejsca parkingowe oraz place zabaw dla dzieci. Budowa bloków ma się rozpocząć już w czerwcu. Pierwsze gotowe mieszkania przewidywane są na 2018 rok.
  • Wieluń podpisał list intencyjny. 28 czerwca podpisano wstępną umowę inwestycyjną na budowę 204 mieszkań, które mieścić się będą w czterech blokach. Start budowy planowany jest na wiosnę 2018 r., a jej zakończenie na III kwartał 2019 roku.Lokalizacja nieruchomości to ul. Agrestowa na osiedlu Stare Sady.
  • Zduńska Wola – lokalne władze planują wybudować dwa bloki, każdy z 40 mieszkaniami przy ulicy Złotej. Szczegóły inwestycji nie zostały jeszcze ustalone.

Mieszkanie Plus w województwie małopolskim

  • Chrzanów – w Chrzanowie pod budowę lokali została wskazana działka o powierzchni 1,72 ha przy ul. Sportowej. W mieście ma powstać razem około 220 mieszkań. Jednak dopiero po dokładnej analizie będzie znany dokładny zakres oraz termin inwestycji.
  • Kraków wytypował aż osiem działek na terenie miasta. List intencyjny został podpisany 23.02.2017r. Działki do realizacji programu „Mieszkanie plus” znajdują się w Podgórzu. Najatrakcyjniejsza jest ta pomiędzy ulicami Lubostroń, Kolistą oraz Zamiejską o powierzchni około 2 ha. Z analiz wynika, iż można na niej wybudować 170 mieszkań z 50 garażami oraz 80 miejscami parkingowymi. Pozostałe wytypowane lokalizacje znajdują się pomiędzy ulicami Strażacką i Golikówki. Nieznany jest jeszcze dokładny termin rozpoczęcia prac oraz ilość mieszkań, jaka mogłaby powstać w pozostałych rejonach.
  • Skawina – w okolicach boiska Milenium, pomiędzy zbiegiem ulic Torowej i Skawińskiej może powstać około 150 mieszkań. Powierzchnia każdego z nich ma się wahać od 40m kw do nawet 70m kw. Siedem pięciokondygnacyjnych bloków ma powstać do 2019 roku.
  • Trzebinia – trzy bloki mają powstać również w Trzebini, na osiedlu ZWM przy ulicy Młoszewskiej. Zostaną wybudowane dla 300 rodzin. Prace mają się rozpocząć jeszcze w 2017 roku.

Mieszkanie Plus w województwie mazowieckim

  • Ciechanów wyznaczył działkę przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Nie jest jeszcze ściśle określony termin rozpoczęcia prac, który wiąże się z dopełnieniem pozostałych formalności. Sam czas realizacji projektu ma wynieść około 18 miesięcy.
  • Józefów podpisał list intencyjny 12.12.2016r. Na razie nie ma żadnych dokładniejszych informacji odnośnie inwestycji.
  • Kobyłka pod inwestycje przeznaczyła działkę o powierzchni 0,6 ha, na której może powstać około 50 mieszkań. List intencyjny z 12.10.2016 roku jest wstępem do przeprowadzenia analiz zgodności terenu z wymogami programu „Mieszkanie plus”. Oddanie do użytku pierwszych mieszkań planowane jest pod koniec 2018 roku.
  • Pruszków – przy ul. Waryńskiego 5/7 w sąsiedztwie stacji kolejowej SKM i Kolei Mazowieckich ma powstać do 31 maja 2019 r. 400 lokali umiejscowionych w czterech, sześciopiętrowych budynkach. Zostaną one zbudowane w technologii prefabrykowanej, czyli z wielkiej płyty, o łącznej powierzchni 19 tys. m² . To pierwsze tego rodzaju osiedle, zbudowane w Polsce od 20 lat. Wyłoniono wykonawcę inwestycji a także zatwierdzony został już przez BGK projekt budynków.
  • Radom – przekazano trzy działki o łącznej powierzchni 1,8 ha. Pierwsze lokale mają być oddane jesienią 2018 roku.
  • Sochaczew zaproponował wstępnie jedną lokalizację, druga ma zostać oddana przez PKP. Współpraca z BGK Nieruchomości ma doprowadzić do budowy około 150 mieszkań. Wytypowane obszary znajdują się przy ulicach Żyrardowskiej i Łuszczewskich.
  • Węgrów przewiduje 112 mieszkań przy ulicy Szerokiej. Mają być one jedno-, dwu- i trzypokojowe. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace.
  • Warszawa – w Warszawie mieszkania mają powstać na gruntach PKP na Odolanach. Wskazane zostały również działki na terenach Praga-Północ oraz Praga-Południe.

Mieszkanie Plus w województwie opolskim

  • Nysa – w Nysie u zbiegu ulic Grochowskiej i Franciszkańskiej (przy drodze krajowej w kierunku Opola) ma powstać 100 mieszkań. Budowa w ramach „Mieszkania plus” rozpocznie się najprawdopodobniej w 2017 roku (najpóźniej wiosną 2018 roku). Według obliczeń czas zakończenia projektu powinien mieścić się w granicach 1,5 roku).
  • Opole – miasto planuje rozpoczęcie budowy w ciągu 18 miesięcy od podpisania listu intencyjnego (22.12.2016r). 400 mieszkań wzdłuż ul. Wrocławskiej to założony cel. Działka rozciąga się za Kanałem Ulgi.

Mieszkanie Plus w województwie podkarpackim

  • Dębica planuje zakończenie budowy w 2018 roku. W samym centrum, na terenie byłych koszar wojskowych, za ratuszem mają powstać bloki. Działka przeznaczona pod budowę ma powierzchnię 1,3 ha. W blokach powstanie 140 mieszkań.
  • Miasto Nowa Dęba przeznaczyło 0,27 ha placu, na którym powstanie około 30 mieszkań.
  • Przemyśl wybrał na tereny budowy mieszkań plac przy ulicy Bakończyckiej. Jest to część działki nr 234 w obr. 212. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się prace. Teren został wstępnie zaakceptowany.
  • Rzeszów List intencyjny został podpisany jesienią 2016 r., jednak nadal nie znamy większej liczby szczegółów. Bank Gospodarstwa Krajowego odrzucił w połowie sierpnia dwie wcześniej zaproponowane do programu Mieszkanie Plus działki, na ul. Potockiego i Wandy Tarnowskiej, ze względu na bliskość oczyszczalni ścieków. Miasto cały czas ma szansę skorzystania z programu, musi tylko wskazać lepszą lokalizację.
  • Stalowa Wola – w Stalowej Woli pierwsze dwa bloki zostaną wybudowane przy ulicy Orzeszkowej. Przewiduje się w nich 96 mieszkań. W sumie w mieście ma powstać około 190 mieszkań. Teren przeznaczony na inwestycję ma powierzchnię 2,4 ha. Połowa 2018 roku to bardzo prawdopodobny termin oddania pierwszych mieszkań do użytkowania.

Mieszkanie Plus w województwie podlaskim

  • Augustów – w Augustowie lokalne władze planują budowę na 5 hektarowej działce na Lipowcu. Ma tam powstać ok. 250 mieszkań. Według założeń najwcześniejszy termin rozpoczęcia prac to 2018 rok.
  • Białystok – do tej pory wstępnie zostały wybrane działki na realizację programu Mieszkanie Plus. Mieszczą się one w okolicach ul.Skrajnej (Osiedle Starosielce Północ) i ul. Dojnowskiej (Osiedle Przemysłowe). Jak na razie nie ma określonej daty rozpoczęcia inwestycji, ale urzędnicy spotkali się już z prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego.
  • Łomża – pierwszy z pięciu budynków w Łomży ma mieścić się przy ulicy Rubinowej. Już w wakacje ma ruszyć jego budowa. Drugi blok ma powstać przy ulicy Kolejowej. Wskazywana była także bocznica kolejowa znajdująca się pomiędzy Parkiem Przemysłowym na ul. Sikorskiego a targowiskiem miejskim.
  • Suwałki podpisały list intencyjny 30 marca 2017 roku. Władze wskazały obszar przy zbiegu ulic Reja i Armii Krajowej.

Mieszkanie Plus w województwie pomorskim

  • Gdańsk – aktualnie brak informacji, gdzie zlokalizowane będą mieszkania.
  • Gdynia podpisała list intencyjny 26.10.2016 r. 3 lipca 2017 r. rozpoczęto budowę 172 mieszkań, zlokalizowanych w sześciu budynkach, położonych przy ulicach Starochwaszczyńskiej i Puszczyka w dzielnicy Wielki Kacz.
  • Kępice – burmistrz miasta i Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych 12 lipca 2017 r. podpisali umowę kapitałową. Na jej mocy w Kępicach powstaną 42 mieszkania.
  • Pelplin – w okolicy ulic Wybickiego i Szkolnej ma powstać 7 trzykondygnacyjnych bloków z ok. 170 miejscami postojowymi. Mieszkania mają być jedno-, dwu- lub trzypokojowe o powierzchni nie przekraczającej 70m kw. Ich oddanie planowane jest na I połowę 2018 roku.
  • Słupsk – termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany, jak również lokalizacja działek.
  • Sopot – termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany, jak również lokalizacja działek.
  • Starogard Gdański – na początek 100 mieszkań (przy ul. Zachodniej), docelowo 250. Od rozpoczęcia prac do ich zakończenia zgodnie z przewidywaniami ma minąć od 18 do 20 miesięcy.

Mieszkanie Plus w województwie śląskim

  • Chorzów – władze Chorzowa podpisały list intencyjny zgodnie, z którym ma powstać 189 mieszkań przy ulicach Legnickiej, Maciejowickiej i Michałowickiej. Rozpoczęcie budowy planowane jest na przełom lat 2017/2018.
  • Czeladź – w czerwcu władze Czeladzi oraz tamtejszych TBS podpisały umowę z Funduszem Municypalnym, który jest zarządzany przez BGK, na wspólną realizację budowy 375 mieszkań.
  • Gliwice zgłosiły dwie lokalizacje, jedną przy ulicy Żabińskiego (ok. 7 ha) oraz drugą przy ulicy Dworskiej (około 1,5 ha). Przewidywane jest powstanie ok. 680 mieszkań. Wybór dokładnej lokalizacji jest nadal analizowany. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na drugą połowę 2017 roku, a oddanie pierwszych mieszkań na koniec 2018 roku.
  • Katowice już 12.10.2016 roku podpisały list intencyjny, na mocy którego wyznaczyły tereny przy ul. Górniczego Dorobku (w pobliżu osiedla Nikiszowiec), ul. Korczaka oraz Korczaka/Andersena (nieopodal osiedla Borki) pod budowę w ramach programu „Mieszkanie plus”. Na powierzchni 18,3 ha ma powstać 1 370 mieszkań. Początek prac zaplanowany jest na 2017 rok.
  • Mysłowice – władze Mysłowic podpisały list intencyjny 12.12.2016r. Jako obszary proponowane pod budownictwo w ramach programu zostały wskazane dwie działki przy ulicy Wielkiej Skotnicy. Nieznany jest jeszcze termin rozpoczęcia prac.
  • Piekary Śląskie – w grudniu podpisano list intencyjny pomiędzy przedstawicielami Piekar Śląskich a BGK, w ramach którego zostały zaproponowane dwie działki pod budowę mieszkaniową w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus”. Place znajdują się między ulicami Zygmunta Starego a Piotra Skargi. Nie są znane jeszcze szczegóły inwestycji, dlatego do końca nie wiadomo, czy mieszkania powstaną.
  • Tychy – w Tychach na działce o powierzchni 0,4 ha przy ulicy Oświęcimskiej ma powstać 30 mieszkań. BGK prowadzi nadal analizy terenu oraz jego uwarunkowań pod zabudowę. Nie jest znana data rozpoczęcia prac.
  • Zabrze przedstawiło projekt budowy mieszkań w ramach programu „Mieszkanie plus” w okolicy ul. Pawliczka oraz ul. Wolności. Termin oddania mieszkań oraz budowy nie jest znany.
  • Żory również przystąpiły do programu „Mieszkanie plus”, jednak na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące jego realizacji.

Mieszkanie Plus w województwie świętokrzyskim

  • Kielce – władze Kielc pragną, aby na terenie ich miasta powstało 200 mieszkań. Wytypowały one działkę o powierzchni 1,7 ha przy ul. Lecha. Bloki mają powstać w ciągu dwóch lat. Pod uwagę brana jest jeszcze działka przy ul. Skrajnej. Nie wiadomo jeszcze ile mieszkań miałoby mieścić się w blokach.

Mieszkanie Plus w województwie warmińsko-mazurskim

  • Elbląg zgłosił do programu „ Mieszkanie plus” tereny przy ulicach Mielczarskiego oraz Kilińskiego na Zatorzu. Prace mają ruszyć w 2018 roku, na razie nie wiadomo ile mieszkań ma dokładnie powstać.
  • W Nidzicy ma powstać 100 mieszkań w ramach programu. Na chwilę obecną nie  jest znany termin rozpoczęcia prac.

Mieszkanie Plus w województwie wielkopolskim

  • W gminie Jarocin w pierwszym etapie mają powstać trzy osiedla: przy ul. Leszczyce (40 mieszkań), przy ul. Siedlemińskiej oraz w Siedleminie. Kolejny etap to następne lokale przy ulicy Siedlemińskiej, w Potarzycy oraz Łuszczanowie. W sumie w ciągu dwóch lat powstanie około 400 dwu- i trzypokojowych mieszkań o powierzchniach 36,5 m kw. oraz 55,1 m kw. Obecnie trwa nabór w Jarocinie
  • Kalisz – w Kaliszu planowane jest wybudowanie trzech bloków ze 112 mieszkaniami. Pierwsze mają powstać na Tyńcu. Przy ulicy Warszawskiej rozpoczęcie prac nastąpi w roku 2017.
  • Kępno – wybudowane zostaną dwa bloki, jeden będzie liczył 20 mieszkań, drugi 16 mieszkań.
  • Koło podpisało list intencyjny 26.10.2016r. Budowa mieszkań w ramach „Mieszkanie plus” dotyczyć ma terenów przy ul. Stary Rynek (na działce starego hotelu) oraz w budynku po Zrembie. Przewiduje się, iż w mieście powstanie kilkadziesiąt mieszkań.
  • Konin – w Koninie na osiedlu Przydziałki, a dokładnie w rejonie ulicy Berylowej i Ametystowej ma powstać około 115 mieszkań. Dokładne szczegóły co do terminów rozpoczęcia prac oraz jego realizacji powinny być dokładniej znane do końca marca bieżącego roku, po zakończeniu uzgodnień. Początkowo planowano oddanie lokali do użytku w 2018 roku.
  • Poznań chce zbudować 1000 mieszkań. Przy ul. Mateckiego ma powstać 151 mieszkań. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to IV kwartał 2017 roku, natomiast zakończenie to III kwartał 2019 roku. Bloki mogą powstać także na terenach należących do Polskich Kolei Państwowych, Wolne Tory, przy ul. Matyi i Hetmańskiej (koło Dworca Głównego PKP).
  • Turek – dwa hektary gruntów znajdujące się na osiedlu Wyzwolenia, nieopodal Alei NSZZ Solidarność zadeklarowało miasto na realizację programu. List intencyjny w tej sprawie podpisano 12.12.2016r.
  • Września zaproponowała przekazanie terenów o powierzchni 11,6 ha, na których można wybudować około 1100 mieszkań. Budynki staną najwcześniej w 2018 roku.

Mieszkanie Plus w województwie zachodniopomorskim

  • Bobolice – przystąpiły do programu Mieszkanie Plus 6 czerwca 2017 roku. Do 5 września 2017 roku trwała ankieta skierowana do mieszkańców, mająca na celu ustalenie zainteresowania tym programem i opracowanie koncepcji realizacji kolejnych etapów tego przedsięwzięcia. W jego ramach powstać mają dwa budynki dla 100 lokali. Prace trwać mają w latach 2018 – 2019. Wybrana działka mieści się przy ul. Polnej.
  • Sianów – wybudowane zostanie 156 mieszkań na ul. Słowackiego. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2017 roku, natomiast jej ukończenie na III kwartał 2019 roku.
  • Stargard Szczeciński – przystąpił do programu Mieszkanie Plus 5 kwietnia 2017 roku. Miasto przekazało na ten cel dwie działki. Pierwsza znajduje się na jednej z działek na osiedlu lotnisko, druga natomiast przy ul. Broniewskiego. Całą budowę sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S. A. W planach jest wybudowanie 400 mieszkań, cała inwestycja ruszyć ma najpóźniej w 2018 roku.
  • Stepnica – na razie nie ma dokładnych informacji odnośnie lokalizacji oraz terminu rozpoczęcia inwestycji.
  • Szczecin – w Szczecinie teren przy ulicy Starkiewicza na Pomorzanach przekazało PKP, ma on być wykorzystany w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus”. Szczegóły inwestycji nie są jeszcze znane.
  • Świdwin – miasto proponuje rejon ulicy Połczyńskiej i Dobrej. List intencyjny podpisany 12.12.2016r. nie przesądza o realizacji programu.
  • Świnoujście podpisało list intencyjny zgodnie, z którym na Warszowie ma powstać 200 mieszkań z programu.
  • Wałcz – w Wałczu najprawdopodobniej powstaną dwa budynki wielorodzinne, które miałyby stanąć w rejonie ulicy Wojska Polskiego. Termin prac nie został jeszcze ustalony.
  • Złocieniec – planuje budowę 60 mieszkań.

Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2017

Facebook