1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Nysa Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Nysa Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Już w 2017 r. w Nysie ruszy budowa 105 mieszkań (od czterdziestu do osiemdziesięcio metrowych) w ramach programu Mieszkanie Plus, które powstaną przy rogu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej. Mieścić się one będą w trzech, czteropiętrowych budynkach. Na uzyskanie mieszkania największe szanse będą miały rodziny z dziećmi, przez co obok budynków powstaną także place zabaw, a także miejsca parkingowe, a mieszkania będą wyposażone w balkony. Mieszkania mają być ukończone na przełomie roku 2018 i 2019.

Wniosek o Mieszkanie Plus w Nysie

Nysa nie udostępniła jeszcze wzoru wniosku o M+.

Nabór w Nysie

Mimo pierwszych wizualizacji mających powstać mieszkań, na ten moment nie znamy dokładnego terminu rozpoczęcia przyjmowania wniosków.

Warunki i zasady naboru na Mieszkanie Plus w Nysie

Mieszkanie Plus jest adresowane do osób o niskich dochodach uniemożliwiającym wynajem lub kupno mieszkania na zasadach rynkowych. Największe szanse na lokum będą miały najpewniej rodziny z dziećmi czy osoby niepełnosprawne. Wymogiem dla nich będzie brak tytuł prawnego do innego mieszkania. Poza tym, wedle ustawy, pierwszeństwo będą miały, zapewne nieliczne, ofiary działania żywiołu lub osoby wywłaszczone w celu podporządkowania danych terenów np. pod budowę drogi.

Urząd Miasta w Nysie

ul. Kolejowa 15, 48-300 Nysa

czynny:
wtorek – piątek: 10.00 – 18.00

Numer telefonu Urzędu Miasta w Nysie: 77 408 05 00

Facebook