1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Test zdolności Mieszkanie Plus

Test zdolności Mieszkanie Plus

Test zdolności opracowany został o wytyczne ustawy o KZN. Obecnie pojawiają się przesłanki, że zasady rządowego programu Mieszkanie Plus zostaną zmienione. Narzędzie zostanie zaktualizowane o nowe przepisy, gdy zostaną one opublikowane.

Wypełnij nasz Test i dowiedz się, jak wyglądają Twoje szanse na Mieszkanie Plus!

Postęp: 0%
Liczba dzieci
Rok urodzenia
Stan cywilny
Rodzaj zatrudnienia
Czy masz prawo do jakiejś nieruchomości?
Czy obecnie wynajmujesz mieszkanie?
Czy dotyczą Cię preferencyjne warunki M+?
Czy masz prawo do mieszkania komunalnego?
Czy korzystasz z pomocy społecznej?
Twoja sytuacja finansowa jest
Za chwilę poznasz wynik naszego testu zdolności w zakresie skorzystania z programu Mieszkanie+. Aby przedstawić Ci wynik testu prosimy Cię o wypełnienie poniższych danych, zapoznanie się ze zgodami oraz ich akceptację poprzez zaznaczenie odpowiednich pól. Dokładamy wszelkich starań aby wyniki testu były zgodne z aktualnym stanem prawnym i formalnym, jednak w związku z tym, że projekty programu ulegają ciągłym zmianom, a sam program jeszcze nie funkcjonuje prosimy Cię o podanie danych, które umożliwią nam przedstawienie Ci aktualnych informacji oraz możliwości na rynku nieruchomości. Nasz specjalista zajmie Ci tylko chwilę i wyjaśni wszelkie wątpliwości.
Imię:
Nazwisko
E-mail:
Telefon:
Wyślij sms
Aby poznać wynik Twojego Spersonalizowanego Testu udowodnij, że jesteś osobą uprawnioną - podaj numer telefonu na który wyślemy darmowy kod dostępu. Prosimy o przepisanie otrzymanego kodu do pola, które zobaczysz na ekranie.
Przepisz kod otrzymany drogą sms-ową
Jeśli zapoznałeś się z poniższymi zgodami, możesz wyrazić swoją akceptację wszystkich poniższych zgód jednym kliknięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych,...
Rozwiń
Wyrażam zgodę na udostępnienie moich danych osobowych w zakresie imienia i nazwiska oraz danych kontaktowych,...
Rozwiń
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od CHANGE sp. z o. o. a także podmiotów powiązanych, informacji drogą elektroniczną zgodnie z ustawą...
Rozwiń
 
Klauzula Informacyjna
Rozwiń

Wynik Testu Zdolności Mieszkanie Plus

Przejdź do kolejnego kroku

Test zdolności Mieszkanie Plus – dla kogo jest ten program?

Test zdolności Mieszkanie Plus stworzyliśmy, by ułatwić ocenę dostępności tego rządowego programu. Wiele osób zadaje nam pytanie: „Czy łapię się na Mieszkanie Plus?”. Wynik testu powinien dać odpowiedź. Według założeń mieszkania w programie mają być dostępne dla wszystkich, jednak samorządy nie ukrywają, że zainteresowanie już teraz jest bardzo duże. W związku z tym tworzone mają być listy rankingowe, które decydować będą o kolejności przydziału.

Jak stworzyliśmy nasz Test Zdolności M+?

Opierając się o treść Ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym regulującej filar programu Mieszkanie Plus oraz wytyczne na stronie BGK Nieruchomości przygotowaliśmy uniwersalny zestaw pytań, jakie obejmować będą kandydatów do najmu. Jednak o naborze lokatorów w budynkach budowanych z udziałem samorządu obowiązywać mogą także dodatkowe kryteria, determinowane czynnikami lokalnymi. Samorządy będą mogły preferować np osoby, zatrudnione w określonej branży lub posiadające odpowiednie wykształcenie.

Jak interpretować wynik Testu Zdolności Mieszkanie Plus?

Za każdą odpowiedź przyznajemy w naszym teście odpowiednią ilość punktów (od 0 do 20). Im większą ilość punktów uzyskamy, tym większe są nasze szanse na otrzymanie kluczy do mieszkania w programie M+. Ponieważ Mieszkanie Plus ma wspierać w pierwszej kolejności rodziny z dziećmi – właśnie za ilość posiadanego potomstwa można uzyskać najwięcej punktów. Nie jest to jednak warunek konieczny do udziału w programie.

Pamiętajcie: wynik testu od razu nie kwalifikuje Was do programu – to tylko informacja orientacyjna. O przyznaniu mieszkania w programie decydują wymagania stawiane przez odpowiednie organy.

Jakie kryteria decydują o kolejności w rankingu Mieszkanie Plus?

Mieszkanie Plus ma być dostępne dla wszystkich, jednak z powodu dużego zainteresowania mają być tworzone listy rankingowe. W pierwszej kolejności szansę na Mieszkanie Plus mają mieć:

  • rodziny wielodzietne,
  • osoby o stałych dochodach, zbyt niskich na uzyskanie kredytu hipotecznego, a zarazem zbyt wysokich, by otrzymać mieszkanie socjalne lub komunalne,
  • osoby płacące podatek dochodowy na obszarze danej gminy,
  • osoby szczególnie pożądane na terenie danej gminy (o określonym wykształceniu, pracujące w określonym sektorze itp.),
  • osoby w trudnej sytuacji życiowej.

Kryteria naboru określone są przez ustawę, dodatkowo indywidualne kryteria ustalać będą mogły samorządy.

Kto będzie decydował o naborze w programie Mieszkanie +?

Ostateczną decyzję o przydziale mieszkania w Programie Mieszkanie Plus podejmować będą jednostki zarządzające danym obiektem oraz samorządy.

Podziel się swoim wynikiem Testu Zdolności Mieszkanie Plus

Facebook