1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Starogard Gdański Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Starogard Gdański Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

W 7 budynkach przy ul. Zachodniej w pobliżu drogi krajowej nr 22 ma znaleźć się 218 mieszkań. Koncepcja zagospodarowania terenu została już opracowana, co umożliwia podpisanie warunkowej umowy inwestycyjnej. Mieszkania mają być oddawane do użytku od 2018 r do 2020 r. Bloki będą murowane, niepodpiwniczone i wyposażone w dwuspadowy dach oraz windy. Do tego przyszli mieszkańcy mogą wybierać pomiędzy 14 mieszkaniami jednopokojowymi, 128 dwupokojowymi, 62 trzypokojowymi, a także 14 czteropokojowymi. Cały koszt tego projektu to 42 mln. zł.

Wniosek o Mieszkanie Plus w Starogardzie Gdańskim

Deklaracja gotowości wzięcia udziału w programie jest już gotowa.

Nabór w Starogardzie Gdańskim

W Starogardzie Gdańskim od 29 maja deklaracja gotowości wzięcia udziału w M+ jest już dostępny. Można ją składać w Urzędzie Miasta.

Warunki i zasady naboru na Mieszkanie Plus w Starogardzie Gdańskim

Kryteriami przydziału mieszkania będą przede wszystkim kryterium dochodowe i aktualna sytuacja rodzinna: fakt posiadania dzieci, bycia osobą niepełnosprawną lub w starszym wieku. Nie będzie też można posiadać innego mieszkania. Pierwszeństwo, w myśli zapisów ustawy, mają mieć osoby poszkodowane w wyniku działania żywiołu lub wywłaszczone z powodu realizacji celów publicznych.

Urząd Miasta Starogard Gdański

ul. Gdańska 6, 83-203 Starogard Gdański

czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek: 7.30 – 15.30, środa: 7.30 – 17.00, piątek: 7.30 – 14.00

Numer telefonu Urzędu Miasta Starogard Gdański: 58 530 60 06

Facebook