1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Toruń Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Toruń Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

28 października 2016 r. miasto podpisało ws. Mieszkania Plus umowę z BGK. Na budowę lokali przeznaczono nieruchomości przy ul. Okólnej 2-18 i Inowrocławskiej 3-19. W przypadku tej pierwszej, całość ma powierzchnię 3.2062 m² i powstanie w niej 370 mieszkań. Maksymalna wysokość zabudowy wynosi cztery kondygnacje naziemne. Natomiast druga nieruchomość ma 1.2324 m² i znajdzie się w niej 36 mieszkań. Jej wysokość to trzy kondygnacje naziemne.

Działki te są uzbrojone w infrastrukturę techniczną, mają też dostęp do sieci zaopatrujących w energię elektryczną, wodę, odprowadzanie ścieków, gaz i sieci telekomunikacyjne. Budynki będą podpiwniczone, dodatkowo, znajdą się w nich komórki lokatorskie, a także pomieszczenia dla wózków i rowerów. Również każde z mieszkań (1, 2 i 3 – pokojowych) będzie posiadać balkon. W każdej klatce jeden lokal zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Wniosek o Mieszkanie Plus w Toruniu

Wzór wniosku potrzebnego w naborze do Mieszkania Plus w Toruniu nie został jeszcze stworzony.

Nabór w Toruniu

Informacje na temat uruchomienia naboru do programu mieszkaniowego będą stale aktualizowane. Na ten moment nie znamy terminu jego rozpoczęcia.

Warunki i zasady naboru na Mieszkanie Plus w Toruniu

Kryteria otrzymania mieszkania w ramach programu nie są znane w Toruniu, poza tym, że pierwszeństwo zyskają, w myśl zapisów ustawy, rodziny z przynajmniej jednym dzieckiem, emeryci po 65 roku życia, repatrianci, osoby poszkodowane w wyniku wywłaszczenia na cele publiczne lub wskutek działania żywiołu.

Urząd Miasta Torunia

Wały Generała Władysława Sikorskiego 8, 87-100 Toruń

czynny:
poniedziałek – piątek: 7.30 – 17.00

Numer telefonu Urzędu Miasta Torunia: 56 611 87 77

Facebook