1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Jarocin Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Jarocin Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

W ramach programu pilotażowego w Jarocinie powstanie w trzech lokalizacjach (ulice Siedlemińska i Leszczyce oraz Siedlemin) 258 mieszkań już budowanych, do których trzeba doliczyć 108 kolejnych mieszkań ze startem prac w sierpniu 2017 r. Budowa 7 budynków jest już na etapie prac dekarskich, a zakończy się w 2018 r.

W tym też roku planowana jest budowa kolejnych 174 mieszkań, tym razem z datą zakończenia prac w 2019 r. Powierzchnia mieszkań dwupokojowych ma wynosić 35,6 m², natomiast trzypokojowych 55,1 m². Układ budynków będzie szeregowy, a ich wysokość to trzy kondygnacje, parking ogólnodostępny, przy budynkach. Kaucja będzie wynosić dwunastokrotność czynszu.

Wniosek o Mieszkanie Plus w Jarocinie

Wniosek o Mieszkanie Plus jest już dostępny na stronie Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Nabór w Jarocinie

Wniosek należy wraz z zaświadczeniem o dochodach, za ostatnie trzy miesiące, złożyć w siedzibie Jarocińskiego TBS Sp.z o.o. w Jarocinie przy ulicy T. Kościuszki 18. Jak dotąd zrobiło to 640 chętnych.

Warunki i zasady naboru na Mieszkanie Plus w Jarocinie

W Jarocinie, w ramach programu pilotażowego M+, preferowane będą rodziny z dziećmi, także spoza gminy Jarocin. Wnioskodawcy będą musieli spełnić kryteria ekonomiczne i nie posiadać innego mieszkania. Pierwszeństwo, co wynika z ustawy o programie, będą mieli wywłaszczeni z powodu realizacji inwestycji publicznych oraz ofiary działania żywiołu.

Urząd Miasta w Jarocinie

al. Niepodległości 10, 63-200 Jarocin

czynny:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 16.00

Numer telefonu Urzędu Miasta w Jarocinie: 62 749 95 02

Facebook