1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Pelplin Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Pelplin Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

23 czerwca spółka BGK Nieruchomości podpisała z miastem warunkową umowę inwestycyjną, w wyniku której w okolicy ulic Wybickiego i Szkolnej ma powstać 7 trzykondygnacyjnych bloków z ok. 170 miejscami postojowymi. W mieście na 2-hektarowej działce powstanie w ramach programu mieszkaniowego 180 lokali (od 50 m² do 70 m²). Ich oddanie planowane jest na I połowę 2018 roku.

Wniosek o Mieszkanie Plus w Pelplinie

Do końca czerwca napłynęło ok. pół tysiąca wstępnych wniosków od osób zainteresowanych wynajmem mających powstać w programie pilotażowym mieszkań. Wzór ostatecznego wniosku nie został jeszcze opublikowany.

Nabór w Pelplinie

Dokładny termin rozpoczęcia naboru wniosków nie jest znany, jednak wiele wskazuje na to, że zainteresowani nie będą musieli długo czekać, bo wstępna umowa inwestycyjna jest już podpisana.

Warunki i zasady naboru na Mieszkanie Plus w Pelplinie

W programie będą preferowane rodziny wielodzietne i o niskich dochodach. Nie jest wykluczone jednak, że skorzystać z taniego mieszkania na wynajem będą mogły także osoby starsze i niepełnosprawne. Muszą one jednak nie posiadać tytułu prawnego do innej nieruchomości. Ponadto, wedle ustawy, pierwszeństwo w naborze będą miały, zapewne nieliczne, ofiary kataklizmów i wywłaszczeni ze swoich nieruchomości z powodu np. budowy drogi.

Urząd Miasta i Gminy Pelplin

pl. Grunwaldzki 4, 83-130 Pelplin

czynny:
poniedziałek, wtorek, czwartek: 7.30 – 15.30, środa: 7.30 – 17.00, piątek: 7.30 – 14.00

Numer telefonu Urzędu Miasta i Gminy Pelplin: 58 536 12 61

Facebook