1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Witnica Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Witnica Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Dzięki programowi Mieszkanie Plus w Witnicy ma powstać 81 mieszkań. Będą się one mieścić w trzypiętrowych budynkach, o kształcie litery C, przy ulicy Poprzecznej. Ich wielkość wynosić ma od trzydziestu pięciu do siedemdziesięciu metrów kwadratowych (kawalerki i 2, 3, 4 – ro pokojowe mieszkania). Prace nad programem są już bardzo zaawansowane, przedstawiono makiety budynków inwestorom i przygotowano teren pod budowę. Jej koszt szacowany jest na 8 milionów złotych, a inwestycje w całości sfinansuje rząd.

Gmina daje natomiast działkę pod budowę. Rozpoczęcie prac datowane jest na początek 2018 roku, natomiast ich koniec na początek 2020 roku. Metr kwadratowy ma kosztować około 11 złotych, można też stać się właścicielem mieszkania, wtedy przez 30 lat trzeba będzie dopłacać 20 % kwoty czynszu.

Wniosek o Mieszkanie Plus w Witnicy

Nie zostały jeszcze podane wzory wniosków o mieszkanie Plus.

Nabór w Witnicy

Nie zostały jeszcze opublikowane takie informacje.

Warunki i zasady naboru na Mieszkanie Plus w Witnicy

Z Programu Mieszkanie Plus mogą skorzystać wszystkie grupy społeczne i wiekowe. Jest to opcja dla tych, którzy nie mają zdolności kredytowej lub czekają w długich kolejkach na mieszkania komunalne. Lokale przygotowane są dla osób samotnych jak i rodzin z dziećmi.

Urząd Miasta Witnica

Ul. Krajowej Rady Narodowej 6
66 – 460 Witnica

Czynny: poniedziałek: 7.30 – 16.30, wtorek, środa, czwartek 7.30 – 15.30, piątek 7.30 – 15.30

Numer telefonu: 95 721 64 40

Facebook