1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Pruszków Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Pruszków Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Przy ul. Waryńskiego 5/7 w sąsiedztwie stacji kolejowej SKM i Kolei Mazowieckich ma powstać do 31 maja 2019 r. 400 lokali umiejscowionych w czterech, sześciopiętrowych budynkach. Zostaną one zbudowane w technologii prefabrykowanej, czyli z wielkiej płyty, o łącznej powierzchni 19 tys. m². To pierwsze tego rodzaju osiedle, zbudowane w Polsce od 20 lat. Wyłoniono wykonawcę inwestycji a także zatwierdzony został już przez BGK projekt budynków.

Wniosek o Mieszkanie Plus w Pruszkowie

Obecnie nie poznaliśmy jeszcze wzoru wniosku, jaki trzeba będzie składać w Pruszkowie, chcąc otrzymać tanie mieszkanie na wynajem.

Nabór w Pruszkowie

Nabór wniosków ma rozpocząć się pół roku przed ukończeniem budowy.

Warunki i zasady naboru na Mieszkanie Plus w Pruszkowie

Ogólnopolskie kryterium wynikające z ustawy o programie mówi o pierwszeństwie osób poszkodowanych w wyniku działania żywiołu i ludzi wywłaszczonych z zajmowanej nieruchomości w przypadku budowy na danym terenie np. drogi publicznej. Z programu jednak w głównej mierze skorzystają osoby, których nie stać na kredyt hipoteczny ani wynajem mieszkania na zasadach rynkowych. Największe szanse będą miały zapewne rodziny z dziećmi, osoby starsze i niepełnosprawni. Jak będzie w Pruszkowie? Dopiero się o tym dowiemy, o czym oczywiście poinformujemy.

Urząd Miasta Pruszkowa

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 14/16, 05-803 Pruszków

czynny:
poniedziałek: 8.00 – 18.00, wtorek – piątek: 8.00 – 16.00

Numer telefonu Urzędu Miasta Pruszkowa: 22 758 64 31

Facebook