1. Mieszkanie Plus
 2. >
 3. Lokalizacje mieszkań w programie Mieszkanie Plus

Lokalizacje mieszkań w programie Mieszkanie Plus

Skorzystaj z naszej mapy, by sprawdzić, gdzie powstaną kolejne mieszkania w programie.

Jeżeli marzysz o mieszkaniu z niskim czynszem, zbudowanym zgodnie z nowoczesnymi standardami, a przy tym dostosowanym do korzystania z odnawialnych źródeł energii (OZE), to „Mieszkanie plus” spełni Twoje oczekiwania. Już ruszył nowy rządowy program, który daje możliwość zostania właścicielem wynajmowanego lokum. Wiele miejscowości podpisało umowy i rozpoczęło budowę. Ich ilość ma się stale powiększać. W chwili obecnej listy intencyjne, które są wstępem do szczegółowych analiz, podpisało już blisko 60 miejscowości.

Jakie miasta w Mieszkanie Plus?

Poniżej znajduje się wykaz miejscowości, która jest aktualizowana na bieżąco, gdyż stale przybywa miast zainteresowanych współpracą. Wiele miejscowości czeka jeszcze na akceptację swoich propozycji i w związku z tym nie podaje szczegółów, które są nie do końca ustalone. Wykaz uczestników rządowego programu „Mieszkanie plus” przedstawia się następująco:

Mieszkanie Plus w województwie dolnośląskim

 • Bielawa- w tej chwili brak danych odnośnie realizacji programu.
 • Głogów przeznaczył działkę o powierzchni 0,5 ha na realizację programu „Mieszkanie plus”. Znajduję się ona na osiedlu Piastów Śląskich. Podpisanie listu intencyjnego nastąpiło 10.02.2017 roku. Nie wiadomo jeszcze ile mieszkań miałoby stanąć na ww. terenie.
 • Jawor- w tej chwili brak danych odnośnie realizacji programu.
 • Świdnica- na razie nie ma dokładnych informacji odnośnie lokalizacji oraz terminu rozpoczęcia inwestycji.
 • Wałbrzych. Władze Wałbrzycha podpisały umowę inwestycyjną na budowę 215 mieszkań przy ulicy Husarskiej.
 • Wrocław przeznaczył łącznie 17 hektarów swoich terenów. Wszystkie działki znajdują się na obrzeżach miasta. Najwięcej, bo sześć działek zostało wyznaczonych na osiedlu Psie Pole przy ul. Mirkowskiej, cztery działki na osiedlu Muchobór przy ul. Kunieckiego, trzy na Wojszycach przy ul. Buforowej i jedna na osiedlu Kozanów przy ul. Ignuta.

Mieszkanie Plus w województwie kujawsko-pomorskim

 • Inowrocław- w tej chwili brak danych odnośnie realizacji programu.
 • Toruń wyznaczył dwie działki w swoich granicach. Pierwsza działka znajduje się przy ulicy Okólnej. Planuje się tam powstanie około 370 mieszkań, gdzie budynki będą miały do czterech pięter. Druga, przy ulicy Inowrocławskiej z 36 mieszkaniami oraz blokami z maksymalną wysokością nie większą, niż 12 metrów od poziomu terenu.

Mieszkanie Plus w województwie lubelskim

 • Biała Podlaska. W mieście planowana jest budowa trzech bloków ze 186 mieszkaniami przy ulicach Jana II Kazimierza oraz Jana III Sobieskiego na terenie o powierzchni 2,1 ha. 22.12.2016 roku wbito już pierwszą symboliczną łopatę. Zakończenie prac ma nastąpić do 2018 roku.
 • Świdnik. W Świdniku ma powstać sześć bloków, w sumie około 300 mieszkań. Mają one stanąć przy ulicy Armii Krajowej. Pierwszy blok ma mieć około 60 mieszkań, a drugi 80. Jeżeli prace uda się rozpocząć w pierwszej połowie 2017 roku, budynki powinny stanąć w roku 2018 a najpóźniej w 2019.
 • Zamość: Trwają rozmowy w sprawie działek, które wskazało miasto. Rozmowy dotyczą realizacji projektu ok. 100 mieszkań na terenie dwóch działek przy ulicy Parkowej. Nie są znane jeszcze terminy rozpoczęcia realizacji projektu.

Mieszkanie Plus w województwie lubuskim

 • W Gorzowie Wielkopolskim mieszkania z programu miałyby powstać przy ulicach Przemysłowej, Grobla, Koniawskiej i Zielonej.
 • Słubice: w chwili obecnej nie ma dokładnych informacji odnośnie terminu rozpoczęcia budowy oraz ich lokalizacji.

Mieszkanie Plus w województwie łódzkim

 • Koluszki: brak danych odnośnie lokalizacji oraz warunków przeprowadzenia programu.
 • Włodarz miasta Łowicz 12.12.2016r. podpisał list intencyjny. Programem „Mieszkanie plus” mają zostać objęte tereny kolejowe przy ulicach 3 Maja oraz Tkaczew a także przy ulicy Krudowskiego. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.
 • W Łodzi lokalne władze wskazały 3,8 ha działki do zagospodarowania. Miasto planuje wybudowanie około 350 mieszkań. „Dziennik Łódzki” informował o terenach znajdujących się na siedmiu działkach. Trzy z nich mieszczą się przy ul. Budziszyńskiej (dzielnica Górna) oraz cztery w rejonie gospodarstwa ogrodniczego Janów. Dnia 26.06.2017 roku władze miasta podpisały umowę inwestycyjną z BGK Nieruchomości. Zakłada ona budowę 56 mieszkań o powierzchni od 30 do 88 m2. Na Bałutach powstanie pięciokondygnacyjny budynek, który zostanie przeznaczony do użytku w ciągu 1,5 roku.
 • Tomaszów Mazowiecki: trzy działki o łącznej powierzchni 6,5 tysiącach metrów kwadratowych na terenie między ulicami Barlickiego i Borek przeznaczone są na realizację programu „Mieszkanie plus”. Na tym terenie mają się znaleźć również zielone place, miejsca parkingowe oraz place zabaw dla dzieci. Budowa bloków ma się rozpocząć już w czerwcu. Pierwsze gotowe mieszkania przewidywane są na 2018 rok.
 • Wieluń podpisał list intencyjny na budowę około 200 mieszkań. Wskazany teren znajduje się przy ulicy Agrestowej.
 • Zduńska Wola: lokalne władze planują wybudować dwa bloki, każdy z 40 mieszkaniami przy ulicy Złotej. Szczegóły inwestycji nie zostały jeszcze ustalone.

Mieszkanie Plus w województwie małopolskim

 • Chrzanów: w Chrzanowie pod budowę lokali została wskazana działka o powierzchni 1,72 ha przy ul. Sportowej. W mieście ma powstać razem około 220 mieszkań. Jednak dopiero po dokładnej analizie będzie znany dokładny zakres oraz termin inwestycji.
 • Kraków wytypował aż osiem działek na terenie miasta. List intencyjny został podpisany 23.02.2017r. Działki do realizacji programu „Mieszkanie plus” znajdują się w Podgórzu. Najatrakcyjniejsza jest ta pomiędzy ulicami Lubostroń, Kolistą oraz Zamiejską o powierzchni około 2 ha. Z analiz wynika, iż można na niej wybudować 170 mieszkań z 50 garażami oraz 80 miejscami parkingowymi. Pozostałe wytypowane lokalizacje znajdują się pomiędzy ulicami Strażacką i Golikówki. Nieznany jest jeszcze dokładny termin rozpoczęcia prac oraz ilość mieszkań, jaka mogłaby powstać w pozostałych rejonach.
 • Skawina: w okolicach boiska Milenium, pomiędzy zbiegiem ulic Torowej i Skawińskiej może powstać około 150 mieszkań. Powierzchnia każdego z nich ma się wahać od 40m kw do nawet 70m kw. Kilka pięciokondygnacyjnych bloków ma powstać do 2019 roku.
 • Trzebinia. Trzy bloki mają powstać również w Trzebini, na osiedlu ZWM przy ulicy Młoszewskiej. Zostaną wybudowane dla 300 rodzin. Prace mają się rozpocząć jeszcze w 2017 roku.

Mieszkanie Plus w województwie mazowieckim

 • Ciechanów wyznaczył działkę przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Nie jest jeszcze ściśle określony termin rozpoczęcia prac, który wiąże się z dopełnieniem pozostałych formalności. Sam czas realizacji projektu ma wynieść około 18 miesięcy.
 • Józefów podpisał list intencyjny 12.12.2016r. Na razie nie ma żadnych dokładniejszych informacji odnośnie inwestycji.
 • Kobyłka pod inwestycje przeznaczyła działkę o powierzchni 0,6 ha, na której może powstać około 50 mieszkań. List intencyjny z 12.10.2016 roku jest wstępem do przeprowadzenia analiz zgodności terenu z wymogami programu „Mieszkanie plus”. Oddanie do użytku pierwszych mieszkań planowane jest pod koniec 2018 roku.
 • Pruszków wskazał tereny przy ulicy Waryńskiego 5/7, na których ma powstać prawie 330 mieszkań.
 • Radom: przekazano trzy działki o łącznej powierzchni 1,8 ha. Pierwsze lokale mają być oddane jesienią 2018 roku.
 • Sochaczew zaproponował wstępnie jedną lokalizację, druga ma zostać oddana przez PKP. Współpraca z BGK Nieruchomości ma doprowadzić do budowy około 150 mieszkań. Wytypowane obszary znajdują się przy ulicach Żyrardowskiej i Łuszczewskich.
 • Węgrów przewiduje 112 mieszkań przy ulicy Szerokiej. Mają być one jedno-, dwu- i trzypokojowe. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace.
 • W Warszawie mieszkania mają powstać na gruntach PKP na Odolanach. Wskazane zostały również działki na terenach Praga-Północ oraz Praga-Południe.

Mieszkanie Plus w województwie opolskim

 • W Nysie u zbiegu ulic Grochowskiej i Franciszkańskiej (przy drodze krajowej w kierunku Opola) ma powstać 100 mieszkań. Budowa w ramach „Mieszkania plus” rozpocznie się najprawdopodobniej w 2017 roku (najpóźniej wiosną 2018 roku). Według obliczeń czas zakończenia projektu powinien mieścić się w granicach 1,5 roku).
 • Opole: miasto planuje rozpoczęcie budowy w ciągu 18 miesięcy od podpisania listu intencyjnego (22.12.2016r). 400 mieszkań wzdłuż ul. Wrocławskiej to założony cel. Działka rozciąga się za Kanałem Ulgi.

Mieszkanie Plus w województwie podkarpackim

 • Dębica planuje zakończenie budowy w 2018 roku. W samym centrum, na terenie byłych koszar wojskowych, za ratuszem mają powstać bloki. Działka przeznaczona pod budowę ma powierzchnię 1,3 ha. W blokach powstanie 140 mieszkań.
 • Miasto Nowa Dęba przeznaczyło 0,27 ha placu, na którym powstanie około 30 mieszkań.
 • Przemyśl wybrał na tereny budowy mieszkań plac przy ulicy Bakończyckiej. Jest to część działki nr 234 w obr. 212. Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się prace. Teren został wstępnie zaakceptowany.
 • Rzeszów. Na osiedlu Załęże przy ulicy Wandy Tarnowskiej ma powstać około 160 mieszkań na powierzchni 1,4ha. Termin rozpoczęcia budowy nie jest jeszcze znany.
 • W Stalowej Woli pierwsze dwa bloki zostaną wybudowane przy ulicy Orzeszkowej. Przewiduje się w nich 96 mieszkań. W sumie w mieście ma powstać około 190 mieszkań. Teren przeznaczony na inwestycję ma powierzchnię 2,4 ha. Połowa 2018 roku to bardzo prawdopodobny termin oddania pierwszych mieszkań do użytkowania.

Mieszkanie Plus w województwie podlaskim

 • W Augustowie lokalne władze planują budowę na 5 hektarowej działce na Lipowcu. Ma tam powstać ok. 250 mieszkań. Według założeń najwcześniejszy termin rozpoczęcia prac to 2018 rok.
 • Pierwszy z pięciu budynków w Łomży ma mieścić się przy ulicy Rubinowej. Już w wakacje ma ruszyć jego budowa. Drugi blok ma powstać przy ulicy Kolejowej. Wskazywana była także bocznica kolejowa znajdująca się pomiędzy Parkiem Przemysłowym na ul. Sikorskiego a targowiskiem miejskim.

Mieszkanie Plus w województwie pomorskim

 • W Gdańsku mieszkania z programu mają powstać na dwóch działkach przy ul. Kochanowskiego naprzeciwko stadionu Energa Gdańsk.
 • Gdynia podpisała list intencyjny 26.10.2016 r. Zgłosiła teren o wielkości 7,09 ha, na którym ma powstać około 500 mieszkań. Wiadomo jedynie, iż znajduje się on w północnej części miasta.
 • Pelplin planuje rozpoczęcie prac budowlanych na kwiecień 2017r. Na obszarze 1,7 ha może powstać około 160 mieszkań. Planowanych jest sześć bloków, pierwszy z nich może stanąć jeszcze do końca tego roku. Istnieje założenie, iż mieszkania mają być jedno-, dwu- lub trzypokojowe o powierzchni nie przekraczającej 70m kw.
 • Słupsk- termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany, jak również lokalizacja działek.
 • Sopot- termin rozpoczęcia prac nie jest jeszcze znany, jak również lokalizacja działek.
 • Starogard Gdański. Na początek 100 mieszkań (przy ul. Zachodniej), docelowo 250. Od rozpoczęcia prac do ich zakończenia zgodnie z przewidywaniami ma minąć od 18 do 20 miesięcy.

Mieszkanie Plus w województwie śląskim

 • Chorzów. Władze Chorzowa podpisały list intencyjny zgodnie, z którym ma powstać 189 mieszkań przy ulicach Legnickiej, Maciejowickiej i Michałowickiej. Rozpoczęcie budowy planowane jest na przełom lat 2017/2018.
 • Gliwice zgłosiły dwie lokalizacje, jedną przy ulicy Żabińskiego (ok. 7 ha) oraz drugą przy ulicy Dworskiej (około 1,5 ha). Przewidywane jest powstanie ok. 680 mieszkań. Wybór dokładnej lokalizacji jest nadal analizowany. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na drugą połowę 2017 roku, a oddanie pierwszych mieszkań na koniec 2018 roku.
 • Katowice już 12.10.2016 roku podpisały list intencyjny, na mocy którego wyznaczyły tereny przy ul. Górniczego Dorobku (w pobliżu osiedla Nikiszowiec), ul. Korczaka oraz Korczaka/Andersena (nieopodal osiedla Borki) pod budowę w ramach programu „Mieszkanie plus”. Na powierzchni 18,3 ha ma powstać 1 370 mieszkań. Początek prac zaplanowany jest na 2017 rok.
 • Władze Mysłowic podpisały list intencyjny 12.12.2016r. Jako obszary proponowane pod budownictwo w ramach programu zostały wskazane dwie działki przy ulicy Wielkiej Skotnicy. Nieznany jest jeszcze termin rozpoczęcia prac.
 • W grudniu podpisano list intencyjny pomiędzy przedstawicielami Piekar Śląskich a BGK, w ramach którego zostały zaproponowane dwie działki pod budowę mieszkaniową w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus”. Place znajdują się między ulicami Zygmunta Starego a Piotra Skargi. Nie są znane jeszcze szczegóły inwestycji, dlatego do końca nie wiadomo, czy mieszkania powstaną.
 • W Tychach na działce o powierzchni 0,4 ha przy ulicy Oświęcimskiej ma powstać 30 mieszkań. BGK prowadzi nadal analizy terenu oraz jego uwarunkowań pod zabudowę. Nie jest znana data rozpoczęcia prac.
 • Zabrze przedstawiło projekt budowy mieszkań w ramach programu „Mieszkanie plus” w okolicy ul. Pawliczaka oraz ul. Wolności. Termin oddania mieszkań oraz budowy nie jest znany.
 • Żory również przystąpiły do programu „Mieszkanie plus”, jednak na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące jego realizacji.

Mieszkanie Plus w województwie świętokrzyskim

 • Władze Kielc pragną, aby na terenie ich miasta powstało 200 mieszkań. Wytypowały one działkę o powierzchni 1,7 ha przy ul. Lecha. Bloki mają powstać w ciągu dwóch lat. Pod uwagę brana jest jeszcze działka przy ul. Skrajnej. Nie wiadomo jeszcze ile mieszkań miałoby mieścić się w blokach.

Mieszkanie Plus w województwie warmińsko-mazurskim

 • Elbląg zgłosił do programu „ Mieszkanie plus” tereny przy ulicach Mielczarskiego oraz Kilińskiego na Zatorzu. Prace mają ruszyć w 2018 roku, na razie nie wiadomo ile mieszkań ma dokładnie powstać.

Mieszkanie Plus w województwie wielkopolskim

 • W gminie Jarocin w pierwszym etapie mają powstać trzy osiedla: przy ul. Leszczyce (40 mieszkań), przy ul. Siedlemińskiej oraz w Siedleminie. Kolejny etap to następne lokale przy ulicy Siedlemińskiej, w Potarzycy oraz Łuszczanowie. W sumie w ciągu dwóch lat powstanie około 400 dwu- i trzypokojowych mieszkań o powierzchniach 36,5 m kw. oraz 55,1 m kw.
 • W Kaliszu planowane jest wybudowanie trzech bloków ze 112 mieszkaniami. Pierwsze mają powstać na Tyńcu. Przy ulicy Warszawskiej rozpoczęcie prac nastąpi w roku 2017.
 • Koło podpisało list intencyjny 26.10.2016r. Budowa mieszkań w ramach „Mieszkanie plus” dotyczyć ma terenów przy ul. Stary Rynek (na działce starego hotelu) oraz w budynku po Zrembie. Przewiduje się, iż w mieście powstanie kilkadziesiąt mieszkań.
 • W Koninie na osiedlu Przydziałki, a dokładnie w rejonie ulicy Berylowej i Ametystowej ma powstać około 115 mieszkań. Dokładne szczegóły co do terminów rozpoczęcia prac oraz jego realizacji powinny być dokładniej znane do końca marca bieżącego roku, po zakończeniu uzgodnień. Początkowo planowano oddanie lokali do użytku w 2018 roku.
 • Poznań chce zbudować 1000 mieszkań w rejonie ulicy Opolskiej na ponad 11 hektarowym placu. Prace miały ruszyć wiosną tego roku, jednak w obecnej chwili raczej jest to niemożliwe.
 • Turek. Dwa hektary gruntów znajdujące się na osiedlu Wyzwolenia, nieopodal Alei NSZZ Solidarność zadeklarowało miasto na realizację programu. List intencyjny w tej sprawie podpisano 12.12.2016r.
 • Września zaproponowała przekazanie terenów o powierzchni 11,6 ha, na których można wybudować około 1100 mieszkań. Budynki staną najwcześniej w 2018 roku.

Mieszkanie Plus w województwie zachodniopomorskim

 • Stepnica – na razie nie ma dokładnych informacji odnośnie lokalizacji oraz terminu rozpoczęcia inwestycji.
 • W Szczecinie teren przy ulicy Starkiewicza na Pomorzanach przekazało PKP, ma on być wykorzystany w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus”. Szczegóły inwestycji nie są jeszcze znane.
 • Świdwin. Miasto proponuje rejon ulicy Połczyńskiej i Dobrej. List intencyjny podpisany 12.12.2016r. nie przesądza o realizacji programu.
 • Świnoujście podpisało list intencyjny zgodnie, z którym na Warszowie ma powstać 200 mieszkań z programu.
 • W Wałczu najprawdopodobniej powstaną dwa budynki wielorodzinne, które miałyby stanąć w rejonie ulicy Wojska Polskiego. Termin prac nie został jeszcze ustalony.

Ostatnia aktualizacja: czerwiec 2017

Facebook