1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Wiemy więcej! Program Mieszkanie +

Wiemy więcej! Program Mieszkanie +

Wiemy więcej! Program Mieszkanie +

5 (100%) 1


Trwa wielkie zliczanie gruntów należących do Skarbu Państwa. Wszystkie spółki, gminy i agencje zostały postawione w stan gotowości. Rząd szuka najatrakcyjniejszych miejsc pod budowę dla nowego programu. Działki Poczty Polskiej czy PKP często znajduje się blisko centr miast. To prawdziwe perełki, idealne lokalizacje pod budownictwo mieszkaniowe. Z miesiąca na miesiąc wiemy o programie coraz więcej. Postaramy się teraz uporządkować tę wiedzę w przystępny sposób.

Mieszkanie pod wynajem

W Europie Zachodniej wynajmowanie mieszkań jest szalenie popularne i na stałe wpisało się w rynek nieruchomości. W Polsce pokutuje przekonanie, że wynajmowanie jest tożsame z wysokimi kosztami. Rząd Beaty Szydło chce zerwać z tym stereotypem wprowadzając program Mieszkanie Plus. Wynajmowanie ma się stać tańsze, wygodniejsze i pewne. Oferta w pierwszej kolejności ma zostać skierowana do mniej zamożnych osób, nie posiadających zdolności kredytowej. Co ciekawe, istnieje możliwość dojścia do własności, płacąc systematycznie za wynajem i zaznaczając, że właśnie taka opcja nas interesuje.

Preferencyjne kredyty

W dalszym ciągu cieszymy się rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Kredytobiorcy mogą liczyć na znaczną pomoc państwa. Mówimy tutaj o dofinansowaniu rzędu dziesięciu, a nawet trzydziestu procent. Ustawa nie precyzuje, jakie nieruchomości mogą zostać objęte programem. Jedynie cena za metr nie może przekroczyć limitu ustalonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Teraz ma to się zmienić. Program Mieszkanie plus obejmie finansowaniem jedynie lokale o niższym standardzie. Kredyt hipoteczny będzie na lepszych warunkach, jednak możliwość swobodnego wyboru lokalizacji i nieruchomości będzie już zapewne o wiele mniejsza. Dlatego deweloperzy nie tracą optymizmu i zapewniają, że konkurencja może przynieść korzyści klientowi. Wszyscy zdają sobie sprawę z ogromnych potrzeb mieszkaniowych Polaków, dlatego każda dyskusja i interesujący projekt ma ogromne znaczenie.

Nie znamy jeszcze precyzyjnych ustaleń, wymogów i warunków. Plan wydaje się bardzo ambitny i może zrewolucjonizować rynek nieruchomości w Polsce. Będziemy bacznie się przyglądać postępom i weryfikować zapowiedzi z rzeczywistością.

Facebook