1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Tanie mieszkania w Mieszkanie Plus – znamy ceny za metr!

Tanie mieszkania w Mieszkanie Plus – znamy ceny za metr!

bloki

Tanie mieszkania w Mieszkanie Plus – znamy ceny za metr!

Oceń post


Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Beata Szydło zaprezentowała szczegóły programu Mieszkanie Plus. To kolejny po projekcie Rodzina 500+ element polityki rządu, nakierowanej na pomoc rodzinom. Tym razem rząd zaproponuje klasie średniej tanie mieszkania na wynajem z możliwością zakupu.

Własne M dla klasy średniej

Program Mieszkanie+ wesprze młode osoby o średnich dochodach, które marzą o kupnie własnego mieszkania. Przedstawiciele klasy średniej zarabiają wystarczająco, by się utrzymać, ale to zbyt mało, by w obecnych warunkach na rynku mieszkaniowym pozwolić sobie na kupno własnej nieruchomości bez konieczności wieloletniego zadłużania. Pomóc w rozwiązywaniu ich problemu ma program Mieszkanie Plus.

Trzy filary programu Mieszkanie Plus

Mieszkanie Plus opierać się ma na trzech podstawowych filarach – mieszkaniach budowanych na gruntach Skarbu Państwa, wsparciu komunalnego budownictwa czynszowego oraz indywidualnych kontach mieszkaniowych, na których będzie można oszczędzać na własną nieruchomość. Premier zdradziła kilka informacji na temat pierwszego z nich. W jego myśl na gruntach należących do państwa zbudowane zostaną w trybie gospodarczym mieszkania, w korzystnej lokalizacji i co najważniejsze, w przystępnych cenach wynajmu i zakupu.

Korzystne ceny, możliwość zakupu

Premier Szydło zapowiedziała, że czynsz wynajmu rządowego mieszkania wynosić ma między 10 a 20 złotych za metr kwadratowy. Dodała, że osoby wynajmujące mieszkanie będą mogły również zostać ich właścicielami po pewnym czasie wynajmu. Rząd podkreślił, że pierwszeństwo w wynajmie i zakupie rządowych nieruchomości w ramach Mieszkanie+ będą miały osoby z klasy średniej, zwłaszcza z rodzinami wielodzietnymi. Premier wspomniała na konferencji, że będą brane pod uwagę także dochody, ale wpłyną jedynie na okres oczekiwania na mieszkanie.

Facebook