1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Mieszkanie Plus zagości w Warszawie!

Mieszkanie Plus zagości w Warszawie!

W warszawie zostanie zrealizowany program Mieszkanie Plus

Mieszkanie Plus zagości w Warszawie!

5 (100%) 6


Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy! W stolicy powstanie około tysiąca stu mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Znamy lokalizację i podział lokali, zapraszamy do lektury!

Wszystko dzięki połączonym wysiłkom Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości i Poczty Polskiej. Będzie to pierwsza inwestycja w ramach programu, która została wytypowana z zasobów spółki Skarbu Państwa.

Lokalizacja Mieszkanie Plus w Warszawie

To druga umowa po Pruszkowie (https://mieszkanieplus.org.pl/w-bialej-podlaskiej-rusza-nabor-gdynia-walbrzych-i-pruszkow-zaczynaja-budowe/) w województwie Mazowieckim. Budynki powstaną na dwóch działkach w południowo – zachodniej cześć Woli.
Ul. Józefa Sowińskiego 28 – ponad dwa hektary pod czterysta pięćdziesiąt mieszkań.
Ul. Stanisława Worcella 1 – sześćset pięćdziesiąt lokali, na działce o powierzchni trzech hektarów.

Obie lokalizacje są oddalone od ścisłego centrum o pięć kilometrów. Trasa tramwajem do Dworca Centralnego zajmuje około 20 minut. W pobliżu już istnieje potrzebna infrastruktura w tym szkoły i przedszkola.

Program zakłada, że koszt wynajmu będzie się wahał w przedziale od 10 do 20 złotych za metr kwadratowy. Nawet najwyższy pułap, to jak na warunki Warszawskie bardzo atrakcyjna oferta. Aby skorzystać z możliwości dojścia do własności należy do ceny wyjściowej doliczyć 20%. Przejęcie lokalu będzie trwać od 25 do trzydziestu lat.

Bez wątpienia to duża inwestycja, wyczekiwana w Warszawie. Równocześnie wszyscy zdają sobie sprawę, że zapotrzebowanie jest znacznie większe. Mamy nadzieję, że to wstęp do kolejnych takich inwestycji, nie tylko w stolicy ale i w całym kraju! Nasz wykaz – lokalizacje w programie Mieszkanie Plus jest wciąż aktualizowany.

Facebook