1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. W Białej Podlaskiej rusza nabór. Gdynia, Wałbrzych i Pruszków zaczynają budowę!

W Białej Podlaskiej rusza nabór. Gdynia, Wałbrzych i Pruszków zaczynają budowę!

zapisy na mieszkanie plus

W Białej Podlaskiej rusza nabór. Gdynia, Wałbrzych i Pruszków zaczynają budowę!

4.8 (96%) 5


Początek lipca to kolejny, ważny etap w realizacji programu Mieszkanie Plus. W Białej Podlaskiej rozpoczęło się zbieranie wniosków. Ankiety pokażą, jak duże jest zapotrzebowanie w regionie na budynki z niskim kosztem najmu i możliwością dojścia do własności. Z drugiej strony, w Gdyni wbito łopatę pod nową inwestycję. Osiedle na Kaczych Bukach ma być przykładem innowacyjnego i funkcjonalnego budownictwa. Mamy też dobre informacje dla mieszkańców Pruszkowa i Wałbrzycha.

Mieszkanie Plus, wnioski Biała Podlaska

Na oficjalnej stronie magistratu można wypełnić ankietę kwalifikacyjną. Oprócz podstawowych danych, należy odpowiedzieć na pytania:

  • czy osoba zainteresowana ma tytuł prawny do jakiegokolwiek innego mieszkania?
  • ile osób liczy rodzinia, jaki jest stopień pokrewieństwa wobec wnioskodawcy?
  • czy w rodzinie jest osoba niepełnosprawna, z jakim stopniem?
  • skąd rodzina czerpie dochody, na jakich zasadach, przedział zarobków.
  • jaka forma własności jest preferowana – wynajem, czy dojście do własności?
  • ciekawostka, jest zapytanie o możliwość wpłaty wkładu własnego. Oczywiście sprawdziliśmy sprawę. Zapis dotyczy ewentualnego dojścia do własności.

Na budowie zatrudnionych jest około 100 pracowników. Nie ma opóźnień, wykonawcy mówią o miesięcznym wyprzedzeniu. W przetargu wyłoniono lokalne przedsiębiorstwa.
Na obecnym etapie, ceny wynajmu mają wynieść 10 zł. za metr, opcja dojścia do własności to 20% więcej. Mieszkania mają powierzchnię od 43 do 55 metrów kwadratowych. W tym 25 z 186 lokali przewidziane jest dla osób niepełnosprawnych.
Inwestycja ma zostać skończona w połowie 2018 roku.

Mieszkanie Plus – Gdynia, Kacze Buki

Tutaj powstaną 172 mieszkania podzielone na sześć budynków. Jest to również zapowiedź utworzenia nowoczesnej i świetnie skomunikowanej z pozostałą częścią regionu dzielnicy. Powstaje plan zagospodarowania terenu. Usługi, oświata, sport – wszystko ma składać się na wysoki poziom życia na nowym osiedlu.
To nie koniec dobrych informacji dla miasta. Kolejne lokale powstaną na terenie Gdyni Północ, by zwiększyć pulę dostępnych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus do ponad tysiąca.

Mieszkanie+ Wałbrzych

Na terenie miasta ma w ciągu 18 miesięcy powstać 215 mieszkań. Pięć budynków będzie zlokalizowane przy ulicy Harcerskiej. W sąsiedztwie budowanych już 72 lokali komunalnych przez gminę przy współpracy z BGK
Inwestycja ma kosztować 38 milionów złotych. Szacowany czynsz w Wałbrzychu to 13-14 zł za metr kwadratowy.

Mieszkanie Plus – Pruszków

Przy ulicy Ludwika Waryńskiego ma powstać 329 mieszkań. Więcej szczegółów w najbliższym czasie.

Nie tylko Mieszkanie Plus zaskakuje podczas wakacji. Zostanie również uruchomiony dodatkowy nabór do programu Mieszkanie dla Młodych. Bank Gospodarstwa Krajowego może pozytywnie rozpatrzyć nawet 3 tys. dodatkowych wniosków. Do tej pory pieniądze, które z różnych przyczyn nie trafiły do beneficjentów przepadały. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem MdM – MdMprogram.com.

W ramach programu Mieszkanie+ trwają pracę nad inwestycjami obejmującymi ponad 10 000 tys. mieszkań. Mamy nadzieję, że będziemy w najbliższym czasie dostarczać Państwu jeszcze więcej dobrych wiadomości. Można sprawdzić również dotychczasowe Lokalizacje mieszkań w programie Mieszkanie Plus

Facebook