1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Mieszkanie plus, rząd przyjął program

Mieszkanie plus, rząd przyjął program

Mieszkanie plus, rząd przyjął program

Oceń post


Wyznaczenie głównych założeń i celów pozwala w przyszłości konsekwentnie realizować plan. Rząd przyjął program, który ma za zadnie przygotować fundamnet ambitnego projektu mieszkaniowego w Polsce. Zmiany zapowiadają się na czasochłonne i będą wymagały mnóstwa zmian w prawie, ale widać już światełko w tunelu!

Więcej szczegółów dotyczących Mieszkania +

Cena za wynajem w nowych budynkach miała się wahać w przedziale 10- 20 złotych za metr kwadratowy. Teraz Wiemy również, że dojście do własności zostało również wycenione. Chcący skorzystać z takiej możliwości będą musieli doliczyć 20% do czynszu, czyli cena wzrośnie do 12 -24 złotych. Takie rozwiązanie jest również swego rodzaju zabezpieczeniem. W sytuacji, gdy nie będziemy w stanie regularnie opłacać czynszu, środki uzbierane na wykup będą mogły zostać przeznaczone na właśnie tą opłatę. Czas wykupu może się wydłużyć, jednak nikt nie będzie zmuszony do opuszczenia lokalu.

W pierwszej kolejności mieszkania mają trafić do osób, które nie mają możliwość pozwolenia sobie na wynajem czy zakup mieszkania po cenach rynkowych. Nie znany jest dokładny system, ale prawdopodobnie będzie opierał się na punktach.

Mieszkanie + ma też mobilizować od oszczędzania

Z niektórych informacji wynika, że aż 40% Polaków nie dysponuje oszczędnościami większymi niż tysiąc złotych. Odkładanie wymaga systematyczności i konsekwencji, o co trudno w dzisiejszych czasach, nastawionych na konsumpcję. Niestety, również niskie zarobki nie pozwalają na oszczędzanie. Zakup czy remont mieszkania wymagają znacznych oszczędności i tutaj z pomocą ma nam przyjść państwo Polskie i program Mieszkanie plus. Na specjalnych kontach oszczędzanie związanie z mieszkaniem ma być premiowane. Pojawi się również zapis, że wysokość dopłaty ma być uzależniona od liczy wychowywanych dzieci.

Pierwsze inwestycje mają powstać na Pomorzu, możliwe, że również w Radomiu. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze wzmianki o pracach i nowych ustawach. Każdy program, który pomoże w uzyskaniu stabilności obywateli powinien mieć znaczenie priorytetowe.

Facebook