1. Mieszkanie Plus
 2. >
 3. Aktualności
 4. >
 5. Mieszkanie + bez zdolności kredytowej

Mieszkanie + bez zdolności kredytowej

Mieszkanie + bez zdolności kredytowej

5 (100%) 1


Przygotowanie tak ogromnego programu jak Mieszkanie Plus wymaga ogromu pracy. kilka ministerstw i praktycznie wszystkie samorządy mają w tym swój udział. Każda możliwa ewentualność musi być wzięta pod uwagę, specjalistów czeka ogrom kalkulacji. Panuje mobilizacja, mnóstwo się dzieje i z całego szumu wkoło projektu pojawiają się sprawdzone informacje, które pozwalają stworzyć wyobrażenie, jak program będzie wyglądał.

Pomoc Polakom bez względu na dochody

Rząd zdał sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach pensja pozwalająca na spokojne życie, wynajem i nawet odłożenie kilkuset złotych nie daje możliwości osiągnięcia zdolności kredytowej, czy też odłożenia na kilkunastotysięczny wkład własny. Mimo, iż banki w tych osobach nie widzą potencjalnych kredytobiorców, to oni i tak sobie świetnie radzą, ale niestety są zmuszeni płacić oprócz czynszu również wynajem i marzenia o własnym m muszą odłożyć w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Biorąc te aspekty pod uwagę twórcy ustawy Mieszkanie Plus w pierwszej kolejności nowe lokale udostępnią dla osób bez zdolności kredytowej. Takie stanowisko ogłosiło Ministerstwo Infrastruktury i Budownicta chcąc dać szansę osobom, które nie mogą sobie pozwolić na własną nieruchomość. Dlatego tak interesująca jest opcja umożliwiająca dojście do własności mieszkania. Poprzez płacenie odpowiednio wyższego czynszu, z biegiem lat lokal może zostać w rękach wynajmującego. Co więcej, gdy zdecyduje się zrezygnować, nadpłata zostanie mu zwrócona.

Inne zalety programu Mieszkanie Plus

Wstępny zarys ustawy zakłada również premiowanie oszczędzania. Osoba, która zdecyduje się odkładać pieniądze na zakup mieszkania lub remont otrzyma odpowiednie pieniężne bonifikaty. Bez wątpienia aspekt finansowy jest mobilizujący i będzie skupiał uwagę na celu. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że po drodze pojawić się może wiele pokus na wydanie gotówki, bez wątpienia dopłata może takie emocje studzić.

Sukces programu zależeć będzie od niezliczonej ilości czynników. Mocno liczymy na to, że nie skończy się tylko na pilotażu. Mamy nadzieję, że mapa Polski szybko pokryje się wieloma nowymi inwestycjami oddając w ręce obywateli tanie mieszkania na wynajem.

 • emir

  albo się ma, albo się nie ma. tyle w temacie. wszystko najlepiej rozdać za darmo. WSZYSTKO co robi rząd powinno wszystkim się opłacać. Musi być jakaś skala zwrotu, jakiś przychód, nawet minimalny, ale musi być. najlepiej to, żeby premie dla osób odpowiedzialnych za program mieszkanie plus były uwarunkowane właśnie od pieniędzy, które zarobi. i wtedy takie dochodzenie do własności będzie miało sens

 • jan

  To jest wielka szansa, bo banki są bezwzględne. Możesz sobie godnie zyć w wielkim mieście, wynajmować, ale o zakupie mieszkania możesz zapomnieć. na 1m kwadratowy z żoną musimy pracować miesiąc, no może trochę więcej i o zdolności kredytowej to możemy pomarzyć. Dzieci też swoje kosztują. dlatego tak uważnie słucham informacji o mieszkaniu +.

  • x

   Tak sie sklada ze spokojnie majac 5tys miesiecznie miga Panstwo starac sie o kredyt troche checi . M2 kosztuje kolo 4 5 tys a mowi Pan ze z zona miesiac na to nusi pracowac. Nie liczyc na kogos az cos da tylko isc do drugiej pracy i zapracowac legalnie . Na swoje

 • Maleńka

  starać się i biegać za własną przyszłością 🙂 mieszkanie + może pomóc wielu. zobaczymy z czasem co z tego będzie :)P

 • siłacz

  Fajnie by było, jakby np 500+ wliczało się do zdolności kredytowej. Tak nie ma zdolności, nie ma kredytu hipotecznego, za to jest wizja, że wszystko może się odmienić. czekam na mieszkanie plus z niecierpliwością.

Facebook