1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Mieszkanie + bez zdolności kredytowej

Mieszkanie + bez zdolności kredytowej

Mieszkanie + bez zdolności kredytowej

5 (100%) 1


Przygotowanie tak ogromnego programu jak Mieszkanie Plus wymaga ogromu pracy. kilka ministerstw i praktycznie wszystkie samorządy mają w tym swój udział. Każda możliwa ewentualność musi być wzięta pod uwagę, specjalistów czeka ogrom kalkulacji. Panuje mobilizacja, mnóstwo się dzieje i z całego szumu wkoło projektu pojawiają się sprawdzone informacje, które pozwalają stworzyć wyobrażenie, jak program będzie wyglądał.

Pomoc Polakom bez względu na dochody

Rząd zdał sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach pensja pozwalająca na spokojne życie, wynajem i nawet odłożenie kilkuset złotych nie daje możliwości osiągnięcia zdolności kredytowej, czy też odłożenia na kilkunastotysięczny wkład własny. Mimo, iż banki w tych osobach nie widzą potencjalnych kredytobiorców, to oni i tak sobie świetnie radzą, ale niestety są zmuszeni płacić oprócz czynszu również wynajem i marzenia o własnym m muszą odłożyć w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Biorąc te aspekty pod uwagę twórcy ustawy Mieszkanie Plus w pierwszej kolejności nowe lokale udostępnią dla osób bez zdolności kredytowej. Takie stanowisko ogłosiło Ministerstwo Infrastruktury i Budownicta chcąc dać szansę osobom, które nie mogą sobie pozwolić na własną nieruchomość. Dlatego tak interesująca jest opcja umożliwiająca dojście do własności mieszkania. Poprzez płacenie odpowiednio wyższego czynszu, z biegiem lat lokal może zostać w rękach wynajmującego. Co więcej, gdy zdecyduje się zrezygnować, nadpłata zostanie mu zwrócona.

Inne zalety programu Mieszkanie Plus

Wstępny zarys ustawy zakłada również premiowanie oszczędzania. Osoba, która zdecyduje się odkładać pieniądze na zakup mieszkania lub remont otrzyma odpowiednie pieniężne bonifikaty. Bez wątpienia aspekt finansowy jest mobilizujący i będzie skupiał uwagę na celu. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że po drodze pojawić się może wiele pokus na wydanie gotówki, bez wątpienia dopłata może takie emocje studzić.

Sukces programu zależeć będzie od niezliczonej ilości czynników. Mocno liczymy na to, że nie skończy się tylko na pilotażu. Mamy nadzieję, że mapa Polski szybko pokryje się wieloma nowymi inwestycjami oddając w ręce obywateli tanie mieszkania na wynajem.

Facebook