1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Więcej o Mieszkaniu + w Krynicy

Więcej o Mieszkaniu + w Krynicy

monety

Więcej o Mieszkaniu + w Krynicy

Oceń post


Forum ekonomiczne w Krynicy, nazywane polskim Davos to wyjątkowe miejsce, gdzie polityka i biznes mają odpowiednie warunki, by poznać swoje stanowiska. W tym czasem miasto zamienia się najbardziej strzeżoną fortecę, a tematy, które są poruszane świadczą o globalnej wadze spotkania.

Rządzący o Mieszkaniu Plus

Podczas forum pojęty został temat nowego programu Mieszkanie +. Na jego temat wypowiadali się odpowiedzialni ministrowie i prezesi Banku Gospodarstwa Krajowego. Zostały w większym zakresie opisane trzy podstawowe filary, na których opierać ma się projekt.

Ponowione zostało zapewnienie, że program będzie otwarty, nie będzie żadnych warunków, które należy spełnić, aby skorzystać z oferty mieszkaniowej. W pierwszej kolejności jednak lokale trafią do rodzin, które mimo satysfakcjonujących zarobków nie mogą sobie pozwolić na kredyt hipoteczny, lub uzyskana kwota nie przełoży się na odpowiednią nieruchomość. Jako projekt prorodzinny ma za zadanie zapewnienie polskim rodzinom warunków do godnego rozwoju i życia.

Mieszkanie + na warunkach rynkowych

W programie nie ma ma mowy o dopłatach. Daje to możliwość inwestowania podmiotom prywatnym w przedsięwzięcie za pomocą funduszy. Środki mają zapewnić nieruchomości Skarbu Państwa. Co nie sprowadza się tylko do budowania na terenach już posiadanych. Projekt zakłada możliwość sprzedaży nieruchomości niewykorzystywanych przez państwo. Dzięki czemu środki na Mieszkanie Plus zostaną odblokowane i przeznaczone na budowę mieszkań. Podstawą założenia jest efektywność, niektóre lokalizacje nie będą wykorzystane nawet w długiej perspektywie.

Co ciekawe, deweloperzy robią również swoje wyliczenia i przyznają, że założenia są realne. Już teraz są w stanie budować za dwa i pół tysiąca złotych za metr. Jest szansa na szeroką współpracę sektora prywatnego i publicznego.

Pierwsze przymiarki ruszyły. Specjaliści oceniają potencjał inwestycyjnych poszczególnych lokalizacji. Pierwsze, pilotażowe projekty mają zacząć powstawać już na przełomie 2017 i 2018 roku.

Facebook