1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Mieszkanie Plus – nowy rządowy program?

Mieszkanie Plus – nowy rządowy program?

budynek mieszkalny - mieszkanie plus

Mieszkanie Plus – nowy rządowy program?

Oceń post


Planowane jest wprowadzenie kolejnego po Mieszkanie dla Młodych programu mieszkaniowego rządu Beaty Szydło. Na antenie Polsat News premier zapowiedziała projekt Mieszkanie Plus, który ma pomóc spełnić Polakom o średnich dochodach marzenia o własnym mieszkaniu.

Dla kogo Mieszkanie+?

Po wprowadzeniu programu Rodzina 500+ rząd Beaty Szydło proponuje kolejne pomysły, które mają służyć wspieraniu polskich rodzin. Głównym założeniem projektu Mieszkanie+ ma być umożliwienie rodzinom o średnich dochodach uzyskania własnych mieszkań. Szef rządu zapowiedziała, że wśród propozycji znajdą się zarówno tańsze mieszkania, jak i kredyty mieszkaniowe. Według Beaty Szydło, program składać się będzie z kilku elementów. Zapowiedziała część dedykowaną dla klasy średniej i część dla osób o niższych dochodach. Dostępne będą zarówno mieszkania na wynajem, jak i możliwość uzyskania kredytu na zakup własnego M. Standard mieszkania zależeć będzie od jego ceny.

Mieszkanie+ za Mieszkanie dla Młodych

Premier nie chciała zdradzić więcej szczegółów projektu. Wygląda na to, że będzie on następcą realizowanego obecnie programu Mieszkanie dla Młodych. Jest to działający od 1 stycznia 2014 roku system dopłat do kredytów hipotecznych dla młodych małżeństw, singli lub osób samotnie wychowujących dzieci. Dedykowany jest osobom przed ukończeniem 35. roku życia. Dofinansowany może być kredyt hipoteczny na nieruchomość z rynku wtórnego lub pierwotnego, zarówno mieszkanie, jak i dom jednorodzinny. Wysokość dopłaty zależna jest od lokalizacji na terenie kraju oraz liczby dzieci w rodzinie – preferowane są rodziny wielodzietne. Dofinansowanie może wynieść od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Więcej informacji o projekcie na mdmprogram.com.

Facebook