1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Katowice – pomysł na mieszkania z M+ [wizualizacja]

Katowice – pomysł na mieszkania z M+ [wizualizacja]

mieszkanie+ katowice plan

Katowice – pomysł na mieszkania z M+ [wizualizacja]

5 (100%) 3


Pierwszą umowę dotyczącą budowy mieszkań podpisano właśnie tutaj, w Katowicach. Teraz Urząd Miasta przedstawia wizualizacje, które mają zobrazować główne założenia architektoniczne i urbanistyczne. Wyzwanie jest duże, nowe osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus ma pomieścić ok 500 mieszkań, których powierzchnia będzie oscylować w granicy 30 tys. metrów kwadratowych.

Budynki muszą wpisać się historyczny wygląd dzielnicy Nikiszowiec, jak również sprostać współczesnym wymaganiom potencjalnych mieszkańców. Koncepcja zakłada połączenie ulicy Gospodarczej z Szopienicką. Miasto chciałoby uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę do końca roku, następnie realizacja nie powinna trwać dłużej niż 48 miesięcy. Cała inwestycja będzie kosztować prawdopodobnie 100 milionów złotych.

Koncepcja i wizualizacja budynków – Mieszkanie Plus

Inwestycja ma być położona zaledwie 4 km od ścisłego centrum Katowic:
mieszkanie plus blisko centrum katowic
Wyznaczona działka ma powierzchnię ponad 54 tys. metrów kwadratowych i tworzy praktycznie trójkąt:
grunt pod mieszkanie plus w Katowicach
Projekt wpisuje się w klimat Nikiszowca poprzez ostre kąty charakterystyczne dla dzielnicy. W cześć zielonej – ogrodzie mają się znajdować również elementy małej architektury. Samo miejsce ma być przyjazne mieszkańcom.
projekt zabudowy pod mieszkanie plus
Zbliżenie lepiej oddaje założenia pomysłu:
zbliżenie na projekt, mieszkanie+

Wymogi stawiane przed projektem Mieszkanie Plus

W odróżnieniu od planów, które widzieliśmy w Pelplinie, Katowice postawiły na kilka udogodnień. Projekt ma zakładać zastosowanie wind. Oprócz tego około 40% miejsc parkingowych ma znaleźć się pod ziemią. Te nowoczesne rozwiązania na pewno spodobałyby się mieszkańcom. Zobaczymy, czy zostaną w projekcie, gdy zostanie opracowany dokładny i ostateczny kosztorys. Na placu przed obiektami mają powstać punkty handlowe i gastronomiczne, a miejsce umożliwi spotkania z innymi mieszkańcami.
Za realizację programu Mieszkanie Plus na terenie Katowic odpowiedzialne będzie Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o..

Należy pamiętać, że aby mieszkania były tanie, nie mogą generować wysokich kosztów budowy. Oby kompromis między rozwiązaniami był do zaakceptowania dla wszystkich. Innych miejsc, gdzie postaną budynki należy szukać w dziale lokalizacje mieszkań w programie Mieszkanie Plus.

Facebook