1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Droższe mieszkania na wynajem

Droższe mieszkania na wynajem

para pod daszkiem

Droższe mieszkania na wynajem

Oceń post


Końcówka wakacji to gorący okres na rynku mieszkań pod wynajem. W wielu miastach pośrednicy mają pełne ręce roboty, a odwiedzający przewijają się dziesiątkami. Presja czasu i konkurencja wśród kupujących nie są najlepszymi doradcami. Takie warunki sprawiają, że ceny idą w górę, a wynajmujący mogą sobie pozwolić na bardziej niż zadowalające warunki.

Kto jest postawiony pod ścianą?

slider1-mdmNajdłuższe możliwe wakacje jakimi cieszą się studenci nie wpływają mobilizująco, przecież ciągle jest czas. Tutaj nie chodzi o lenistwo, często młodzi ludzie podejmują pracę, w mocno obciążającym wymiarze godzin. Na swoim trzeba się utrzymać, nie zawsze wsparcie płynące z domu jest wystarczające. Godziny zajęć także nie zawsze da się dopasować, żeby dorabiać sobie w ciągu akademickiego. Większości studentów również nie stać na mieszkanie w pojedynkę i poszukiwanie mieszkania nawet bardzo zgraną paczką może być uciążliwe. A takich grup są setki, jak nie tysiące, dobrych lokalizacji mniej, co dopiero z zadowalającym standardem.

Rodziny chcący zdążyć z przeprowadzką przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego swoich pociech także mają trudne zadanie. Zmiana pracy czy poszukiwanie miejsca, gdzie dojazd będzie łatwiejszy wiąże się z wieloma konsekwencjami. Nikt nie chce wysyłać swojego dziecka do nowej szkoły już podczas semestru. Połączenie przeprowadzki, pracy i odwożenia do bardzo oddalonej placówki edukacyjnej mogą być ogromnym wyzwaniem.

Jakie ceny wynajmu?

Wśród miast wojewódzkich za mieszkanie dwupokojowe najmniej zapłacimy w Łodzi i Bydgoszczy – ok tysiąca, tysiąca stu złotych. W Poznaniu musimy zapłacić ok 1.3 tys. zł, 1,5 tys w Krakowie, we Wrocławiu ok 1,6 tys. złotych, a najwyższe ceny ma Warszawa – 2,2 tys. złotych.

Rząd ingeruje w rynek?

Okazuje się, że Fundusz Mieszkań na Wynajem, działający w ramach Banku Gospodarstwa Krajowego również zaczyna nabierać wiatru w żagle. Pierwsze mieszkania oddawane są w stolicy, a cała pula dostępnych mieszkań zamyka się w liczbie około dwóch i pół tysiąca.

Nowy rządowy program https://mieszkanieplus.org.pl/ ma na celu poprawę sytuacji mieszkaniowej w Polsce. Na pewno wprowadzi niemałe zamieszanie w sektorze mieszkań na wynajem. Dostępne i tanie mieszkania wprowadzą konkurencję, która może odbić się pozytywnie na portfelu najemców.

Facebook