1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. 1000 lokali w Katowicach, wizualizacja z Nikiszowca

1000 lokali w Katowicach, wizualizacja z Nikiszowca

wizualizacja mieszkanie plus - Nikiszowiec

1000 lokali w Katowicach, wizualizacja z Nikiszowca

5 (100%) 2


Już na wstępnym etapie projektowym wiadomo było, że nowe mieszkania, które powstaną przy ulicy Górniczego Dorobku będą nawiązywały do charakterystycznej architektury dzielnicy. Wyłoniony w konkursie projekt robi wrażenie. Państwu też się podoba?

Według założeń, oprócz samych budynków na terenie inwestycji miała dominować roślinność. Między zabudowaniami i na dziedzińcach ma być przyjemnie i blisko natury. Ciekawym pomysłem jest aleja – szpaler drzew między budynkami.
m+ w nikiszowcu = plan

Charakterystyka Nowego Nikiszowca

Mieszkania będą przestronne – średni metraż ma wynieść 60 mkw. Budynki mają mieć cztery kondygnacje, będą wpisywać się kształtem w kwadrat. Kolorystyka oczywiście nie zerwie z tradycją, budynki będą w kolorze ceglanym.
szpaler drzew, Mieszkanie+ w Katowicach
Nowe budynki nie będą na uboczu. Droga do centrum miasta wyniesie 4 kilometry. To jedna z dwóch inwestycji z programu przewidzianych w Katowicach. Przy ulicy Korczaka, na Szopienicach ma powstać drugie tyle lokali, dając w sumie okrągły tysiąc nowych mieszkań. Stosowną umowę podpisał BGK Nieruchomości z lokalnym TBSem w lipcu.

Harmonogram prac w Katowicach – Mieszkanie Plus

Jeszcze w tym roku władze miasta spodziewają się, że uzyskają pozwolenie na budowę w obu lokalizacjach. Prace powinny ruszyć w drugim kwartale 2018 – wraz z nadejściem wiosny. Możliwe, że mieszkania zostaną oddane nowym lokatorom pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku.
zwycięska wizualizacja z programu M+ na terenie Katowic

Prorozwojowa polityka miasta

Katowice prowadzą aktywną politykę pozyskiwania młodych i aktywnych osób, w co doskonale wpisuje się program Mieszkanie Plus. Pomysł opiera się na trzech filarach. Po pierwsze szerokie zaplecze mieszkaniowe, po drugie wysokie zarobki i po trzecie atrakcje, podnoszące jakość życia w Katowicach.
mapa przedstawiająca trzy budynki z Nikiszowca w Katowicach z programu Mieszkanie Plus

Projekt biura „22Architekci” powinien przypaść do gustu wszystkim. Czekamy na zdjęcia już z placu budowy. Narzucone terminy są ambitne, budynki w takim tempie będą rosły w oczach.

Facebook