1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. W połowie 2019 roku oddane zostaną pierwsze Mieszkania Plus!

W połowie 2019 roku oddane zostaną pierwsze Mieszkania Plus!

W połowie 2019 roku oddane zostaną pierwsze Mieszkania Plus!

Oceń post


Od wielu tygodni docierają do nas informacje dotyczące nowego, rządowego programu Mieszkanie Plus. Może tylko nas cieszyć to, że jest coraz mniej niewiadomych. Według informacji przekazanych przez ministra infrastruktury i budownictwa, pierwsze lokale z programu Mieszkanie Plus mogą zostać oddane do użytku już w połowie 2019 roku.

Jeszcze nie zakończył się program Mieszkanie dla Młodych, a coraz więcej informacji dociera do nas od rządu w sprawie programu Mieszkanie Plus. I bardzo dobrze, gdyż przygotowanie ustawy w pośpiechu może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Prawdopodobnie Mieszkanie Plus też nie będzie programem idealnym, ale główne założenia, czy harmonogram powinny być znane dużo wcześniej.

Mieszkanie Plus – lokale już w połowie 2019 roku

Całkiem niedawno głos w sprawie programu Mieszkanie+ zabrał minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk. Według przedstawiciela rządu nowy projekt wystartuje na początku 2018 roku – to dobra wiadomość, gdyż 30 września 2018 roku kończy się realizacja programu Mieszkanie dla Młodych. Oznacza to, że nie będzie dziury czasowej między programami.

Jednak, to nie wszystko co wyjawił minister. Rząd planuje, że pierwsi uczestnicy programu Mieszkanie Plus otrzymają klucze do swoich mieszkań już w połowie 2019 roku.

Mieszkanie+ ma też jeszcze jedną zagadkę – nie wiadomo ile potrwa, ale według Adamczyka jest to program na lata…

Jak będzie? Nie wiemy i nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne wiadomości 🙂

Facebook