Odpowiedzi na to pytanie szukało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, dzięki czemu powstał projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Nowelą teraz zajmie się Rada Ministrów. Ma umożliwić włączenie wymienionych podmiotów do Narodowego Programu Mieszkaniowego, którego jednym z filarów jest Mieszkanie Plus. Czego będą dotyczyć zmiany? Czy rozwiązanie jest korzystne?
Idea, jaka przyświeca spółdzielniom mieszkaniowym pokrywa się z tą, którą proponuje nam nowy program. Potrzeby są ogromne, dlatego jak największa liczba wciągniętych instytucji przełoży się na lepszy, ogólny wynik. Cel, uzupełnienie braków mieszkaniowych w Polsce, wymaga konsolidacji różnych pomysłów.
Kluczowy w tym wypadku jest zapis mówiący, że spółdzielnia będzie musiała określić dokładny termin możliwego przejęcia mieszkania przez lokatora na własność. Oprócz tego, w tekście znajdziemy kilka innych interesujących pomysłów:
Zmiany uwzględniają orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
W spółdzielniach mieszkaniowych leży ogromny potencjał. Po zmianach w finansowaniu i wciągnięciu do Narodowego Programu Mieszkaniowego, być może zacznie powstawać więcej takich inwestycji.
Zapraszamy do zapoznania się z listą miejsc, gdzie zostały podpisane listy intencyjne w sprawie programu Mieszkanie Plus – lokalizacje programu Mieszkanie+.
Najnowsze komentarze