1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Wygląda pięknie! Wizualizacje z Pelplina

Wygląda pięknie! Wizualizacje z Pelplina

szerokie ujęcie budynku mieszkalnego z programu Mieszkanie +

Wygląda pięknie! Wizualizacje z Pelplina

Oceń post


Na zamówienie ratusza w Pelplinie powstał wstępny plan zagospodarowania terenów, gdzie miałyby powstać pierwsze budynki z programu Mieszkanie Plus. Wymieniony samorząd był jednym z pierwszych w Polsce i pierwszym na Pomorzu, który podpisał listy intencyjne. To też tam prace wydają się najbardziej zaawansowane. Przedstawione zostały niedawno wizualizacje. trzeba przyznać, robią wrażenie.

Na terenie samorządu ma powstać około 170 mieszkań. Wstępnych wniosków o udział w programie Mieszkanie Plus w Pelplinie wpłynęło ok. 400, z czego ponad 100 spoza gminy, w tym również z zagranicy. Dokumenty te oczywiście były swoistym rozpoznaniem zapotrzebowania na podobne rozwiązania, jednak to zawsze pierwszy krok, który często jest najtrudniejszy.

Przykładowe osiedle Mieszkanie Plus

Na terenach o powierzchni około 1,7 hektara ma powstać 6 budynków. Miasto nie wycofuje się z zapewnień, planowany czynsz ma oscylować w granicy 10 zł. za metr kwadratowy. Nawet przy dojściu do własności, gdzie cena wzrasta o 20% suma wydaje się atrakcyjna. Budowa miałaby ruszyć niedługo, a skończyć się w przeciągu roku.

Oto projekty przedstawione przez miasto:

perspektywa na mieszkanie +
Zbliżenie:

Przykładowy budynek z programu Mieszkanie Plus
Z innej perspektywy:

wizualizacja mieszkanie plus

Funkcjonalne Mieszkanie Plus

Grafika przedstawiająca plan osiedla wskazuje na wiele czynników, które podniosą jego atrakcyjność:

Mieszkanie Plus z lotu ptaka

Może i sam skatepark to raczej dalsza perspektywa, jednak inne rozwiązania wydają się rozsądne. Przede wszystkim duża ilość miejsc parkingowych rzuca się w oczy. To był jeden z głównych zarzutów przeciw programowi, ich liczba miała być niewystarczająca. Na terenie inwestycji przewidziane jest również sporo zieleni. Ważne, że pomyślano również o najmłodszych planując place zabaw. Siłownia zewnętrzna powinna zmobilizować do ruchu też starszych mieszkańców.

Oby w końcowym rozrachunku zostało jak najwięcej z przedstawionych planów. Budynki i przestrzeń wkoło wyglądają ciekawie. W takim miejscu aż chce się mieszkać!

fot. dzięki uprzejmości Urzędu Miasta i Gminy Pelplin

Facebook