1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Kępice Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Kępice Mieszkanie Plus: wnioski, terminy, zasady i warunki

Burmistrz miasta i Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych 12 lipca 2017 r. podpisali umowę kapitałową. Na jej mocy w Kępicach powstaną 42 mieszkania zlokalizowane w trzech budynkach wielorodzinnych i dwóch usługowo – mieszkalnych. Lokale będą dwu lub trzypokojowe, z osobnymi kuchniami lub aneksami kuchennymi.

Powstaną w miejscu wyburzonych już domów na ul. Niepodległości i będą nawiązywać swoim wyglądem do sąsiednich budynków. Projekt został uzgodniony z Konserwatorem Zabytków. Cechą charakterystyczną ma być elewacja z czerwonej cegły z czarnymi belkami, a także niska, jednopiętrowa zabudowa z dwuspadowymi dachami. Dzięki wsparciu Funduszu Municypalnego, części Mieszkania Plus zrewitalizowana zostanie także miejscowa starówka. Start budowy planowany jest w IV kwartale 2017 r., jej koniec w II kwartale 2019 r.

Wniosek o Mieszkanie Plus w Kępicach

Wzór wniosku do naboru w Kępicach nie został opublikowany.

Nabór w Kępicach

Władze miasta nie podają na razie dat trwania naboru do Mieszkania Plus.

Warunki i zasady naboru na Mieszkanie Plus w Kępicach

Pierwszeństwo w programie mają mieć osoby poszkodowane w wyniku działania żywiołu lub wywłaszczone z powodu np. stawiania słupów linii energetycznej. Program jednak adresowany jest przede wszystkim do osób o niskich dochodach. Wychowywanie dzieci może pomóc w uzyskaniu mieszkania, do czego warunkiem będzie brak tytułu własnościowego do innej nieruchomości. Wedle zapowiedzi mieszkania z tanim wynajmem mogą otrzymać też niepełnosprawni i osoby starsze. Wszystko ma jednak zależeć od decyzji lokalnych władz.

Urząd Miasta w Kępicach

ul. Niepodległości 6, 77-230 Kępice

czynny:
poniedziałek: 7.00 – 17.00, wtorek – piątek: 7.00 – 15.00

Numer telefonu Urzędu Miasta w Kępicach: 59 857 66 21

Facebook