1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. Powrot z anglii

Powrot z emigracji a Mieszkanie Plus - wątek zbiorczy

Michal
2017-05-27 00:15:40
Witam, razem z zona i coreczka, planujemy wrocic do Polski na stale, niestety nie bedziemy mogli dostac kredytu hipotecznego, a na zakup wlasnego mieszkania tez nas nie stac, czy bedziemy mieli szanse na dostanie mieszkania?
2017-06-06 16:13:01
Zależy to od tego, jaką miejscowość wybiorą Państwo na powrót. Samorządy będą mogły dodawać własne kryteria naboru - jednym z nich np może być konieczność płacenia podatku dochodowego na obszarze danej gminy.
2018-01-31 14:01:35
Mieszkam z rodziną w UK. Chcieli byśmy wrócić do kraju ale nie mamy do czego. Mamy oszczędności ale nie wystarczające na kupno mieszkania. Jakie mamy szansę na kwalifikowanie się na mieszkanie plus?
2018-01-31 14:01:36
Program Mieszkanie Plus ma pomóc Polakom mieszkającym za granicą w podjęciu decyzji o powrocie do kraju. Wobec tego na chwilę obecną nie ma przeciwwskazań, aby starały się one o mieszkanie z programu. Natomiast rozpatrzenie wniosku uzależnione będzie także od samorządów i kryterium, jakie przyjmą do ich pozytywnego rozpatrzenia. Może bowiem okazać się, że koniecznym warunkiem będzie płacenie podatku dochodowego na terenie danej gminy. Dokładne kryteria przyznawania lokali nie są jeszcze ustalone, wiadomo jedynie że preferowane w kolejności mają być rodziny wielodzietne, a beneficjentów musi być stać na opłacenie czynszu.
2018-01-31 14:01:36
Więc to wygląda trochę jak paradoks. Mamy wrócić do Ojczyzny do niczego?! Wynajmować mieszkanie, postarać się o jeszcze jedno dziecko żebyśmy byli traktowani jako rodzina wielodzietna. Więc jaki sens ma w ogóle powrót skoro nie wiemy czy mamy szansę na mieszkanie.
2018-01-31 14:01:36
Dokładne kryteria przyznawania mieszkań nie są jeszcze znane. Gdy tylko się pojawią z pewnością napiszemy o tym na naszej stronie.
2018-01-31 14:01:36
Dziękuję i pozdrawiam
2018-01-31 14:01:36
Jak sie bedzie miala wysokosc zarobkow dla osob obecnie na emigracji? Wiadomo ze inaczej sie zarabia tutaj ale tez sa inne koszty zycia i po ewentualnym powrocie , zarobki ulegna zmianie wiec jak w formularzu zaznaczyc ze zarabiam obecnie za granica..?
2018-01-31 14:01:36
Dzień dobry, jeżeli chodzi o wstępny formularz powinna Pani zgłosić się z tym pytaniem do lokalnych samorządów właściwych dla danej inwestycji. Na chwilę obecną jedynie Biała Podlaska rozpoczęła nabór wniosków, w których znajduje się punkt mówiący o wysokości dochodów brutto w PLN.
2018-01-31 14:02:29
Od ponad 8 lat przebywam w UK.Wyjechalam z kraju jako samotna matka obecnie już 13letniej córki.Wyjechalam ,gdyż zyjac w Polsce jako samotny rodzic ledwo wiązałam koniec z końcem.Pracowalam na cały etat(dwie zmiany) , opłacałam przedszkole, i wynajmowałam mieszkanie.Na życie zostawało niespełna 300zl.Zarabiałam najniższa krajową, nie dostawałam na córkę rodzinnego ,wtedy (48zl)A także alimentów z funduszu (250zl-Ojciec dziecka nie płacił) Urzędy twierdzily ,że przekraczamy próg dochodowy.Nie interesowało ich to , ze opłacam przedszkole i wynajmuje mieszkanie.Na pomoc rodziców nie mogłam liczyć ,gdyż pochodzę z rodziny wielodzietnej.Jeszcze będąc w Polsce starałam się o mieszkanie socjalne...5lat na liście i nic. Byc może ,byloby inaczej gdybym znalazla sie w domu samotnej matki i byla na utrzymaniu panstwa..Postanowiłam wyjechać ,a raczej nie miałam wyboru..W wielkiej Brytanii znalazłam prace,w godzinach, gdy dziecko było w szkole.Dostałam pomoc finansowa na córkę jak i 3/4 ulgi w opłacie za mieszkanie.Bylo nam dużo łatwiej choćby z tym , że nie musiałam się martwic czy wystarczy nam na życie i lekarstwa(w UK mamy darmowe)Jak i oto , kto odbierze mi dziecko z przedszkola ,gdy ja bede nadal w pracy. Dziś córka ma 13lat , każdego dnia myślimy o tym by wrócić do domu do Polski.do rodziny...czy Państwo Polskie ...bedzie brało pod uwagę takie osoby jak My? -emigranci z przymusu? Chcemy wrócić...ale nie mamy gdzie. Kredytu nikt po powrocie nie otrzyma, wynająć mieszkanie,którego oplaty nadal są kosmiczne? Czy będę miała jakokolwiek szansę wrócić z córką do Ojczyzny...Czy wkońcu rząd polski pomyśli o tych obywatelach swojego kraju, którzy by zapewnić byt własnym dzieciom zmuszeni byli wyjechać z kraju z dala od rodziny.Czy kiedyś da nam wszystkim szansę powrotu?..
2018-01-31 14:02:30
Do programu mogą zgłaszać się również osoby przebywające poza granicami Polski. Podstawowym warunkiem jest zdolność beneficjenta do uzyskiwania dochodu wystarczającego na comiesięczne opłacanie czynszu. Jeżeli ilość mieszkań będzie mniejsza niż ilość wniosków, zastosowane będą kryteria preferencji, które zostaną podane do wiadomości wraz z informacją o rozpoczęciu naboru. Do tej pory formularze można było składać online na stronach inwestora, miasta lub Urzędu Miasta.
2018-01-31 14:04:57
Jesli dobrze zrozumialem istnieje koniecznosc zamelodwania i pracy na terenie gminy, gdzie sklada sie wniosek. Czyli po powrocie do Polski trzeba zameldowac sie w danej gminie, wynajac mieszkanie i rozpoczac prace . Dopiero wtedy mozna skladac wniosek. Czy mam racje ? Z jakiego okresu beda brane zarobki ( z 3 miesiecy )? NIe ma mozliwosci zlozenia wniosku mieszkajac Zagranica albo w innej Gminie albo szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku sa znikome. Dobrze rozumuje ? Dzieki za odpowiedz! PS. Przepraszam za brak polskich Znakow (pisze z Zagranicy)
2018-01-31 14:04:58
Dzień dobry, wniosek można złożyć niezależnie od miejsca zamieszkania, czy zameldowania. To od kryteriów przyjętych dla danej inwestycji może zależeć konieczność opłacania podatku w danej gminie, ale ten warunek może się nie pojawić lub być jednym z wielu kryteriów. Poza tym będzie wpływał jedynie na kolejność przyznawania lokali. Do tej pory formularze dostępne były online i składały je również osoby mieszkające poza granicami kraju. Poza wnioskiem należy dostarczyć oświadczenie o adresie korespondencji, zobowiązanie do terminowego opłacania czynszu oraz w przypadku korzystania z pierszeństwa na określonych warunkach- kopie dokumentów potwierdzających pierszeństwo, oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w celach weryfikacji zasadności skorzystania z pierszeństwa. Na razie nie ma informacji na temat okresu uzyskiwania dochodów, jaki będzie brany pod uwagę.
2018-11-21 12:53:02

Nikt nikogo nie zmuszał do wyjazdu i nikt nikogo nie zmusza do powrotu!! moim zdaniem jest to dyskryminacja ludzi, którzy zostali w tym zasranym kraju.... i dalej klepią biedę! bo na zakup mieszkania i tak ich nie stać i  muszą wynajmować .... ale inni poleceli zarobili, a teraz chcą by im płacic za ich powrót ?! świat chyba oszalał!

2018-12-29 01:22:39

Dzien dobry. Mieszkam za granica. Chcialabym zlozyc wniosek o mieszkanie. Gdzie i jak moge zrobic to online? Dziekuje.

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>

Facebook