1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. 3 największe kłamstwa o Mieszkaniu Plus

3 największe kłamstwa o Mieszkaniu Plus

3 największe kłamstwa o Mieszkaniu Plus

5 (100%) 1


Rządowy program Mieszkanie Plus już na samym początku spotkał się z ogromną krytyką. Na pierwszy rzut oka, mogło się wydawać, że pomysł jest zbyt ambitny, przez co nierealny – z kosmosu. Z biegiem czasu zaczyna nabierać kolorów i obalać coraz więcej nieprawdziwych mitów. Nadszedł czas podpisywania pierwszych umów pilotażowych, wszystko idzie w dobrym kierunku.

Mieszkanie + daleko od centrum

Stojący w opozycji do pomysłu politycy i samorządowcy obawiali się, że lokale będą powstawać poza granicami miast. Najwięcej lokalizacji należących do Skarbu Państwa to trudne do dostosowania pod mieszkalnictwo grunty. Stosunkowo mało podobnych działek jest w centrach aglomeracji. Dlatego wszystkie miejsca podlegają drobiazgowej kontroli pod względem opłacalności. Infrastruktura i media mogłyby znacząco podnieść koszty inwestycji. Celem jest jak najlepszy dobór miejsca. Dlatego ustawa będzie zakładała możliwość sprzedaży mało atrakcyjnych lokalizacji na rzecz ciekawszych.

Tak tanio się nie da zbudować mieszkań na wynajem!

Gdy program został ogłoszony, ceny za mkw zaproponowane przez rząd zostały wręcz wyśmiane. Konsekwentne działania informacyjne wpłynęły na świadomość opinii publicznej, która już zdaje sobie sprawę, że podobny wynik jest osiągalny. Co więcej, deweloperzy licząc na współpracę, przeanalizowali sytuację i firma po firmie ogłaszają, że sami są w stanie budować za taką kwotę dla państwa. Przy tak dużym projekcie będą potrzebni podwykonawcy i tutaj branża widzi szansę dla siebie. Co więcej, zakładane na początku 2,5 – 3 tys. złotych może być nawet niższe. BGK Nieruchomości obecnie jest na etapie przygotowywania takich rozwiązań, by kupować możliwie jak najwięcej, jak najtaniej i jak najlepszej jakości materiały budowlane – https://mieszkanieplus.org.pl/materialy-budowlane-a-mieszkanie-plus/. Sam pilotaż to 9 tys. mieszkań!

Mieszkanie Plus tylko dla zasłużonych

Spekulacje zostały ucięte już na samym początku. Program skierowany jest do wszystkich Polaków, bez ograniczeń. Nie ważny jest stan cywilny czy wiek. Państwo chce pomóc wszystkim potrzebującym. Jednakże w pierwszej kolejności na specjalne traktowanie mogą liczyć ludzie zagrożeni wykluczeniem. Codziennie zmagający się z wyzwaniami, ale konsekwentnie, z trudem, wiążący koniec z końcem. Osoby nie mogące pozwolić sobie na kredyt – bez zdolności kredytowej, które również nie mogą pozwolić sobie na wynajem po rynkowych cenach.

Program Mieszkanie Plus będzie zmagał się jeszcze z wieloma przeciwnościami. Daleka droga przed instytucjami państwowymi, zanim wprowadzą się pierwsi beneficjenci. Projekt bez wątpienia idzie w dobrą stronę, z każdym kolejnym tygodniem dowiadujemy się o kolejnych decyzjach i rozwiązaniach prawnych.

Facebook