1. Mieszkanie Plus
 2. >
 3. Test zdolności Mieszkanie Plus

Test zdolności Mieszkanie Plus

Ustawodawca w dokumencie regulującym program Mieszkanie Plus określił, jakie osoby mogą liczyć w pierwszej kolejności na przydział mieszkania. By ułatwić zadanie naszym Użytkownikom opracowaliśmy specjalny Test zdolności M+, dzięki któremu w kilka chwil każdy dowie się, czy będzie mógł zostać beneficjentem programu.

Wypełnij nasz Test i dowiedz się, jak wyglądają Twoje szanse na Mieszkanie Plus!

Postęp: 0%
Liczba dzieci
Rok urodzenia
Stan cywilny
Rodzaj zatrudnienia
Czy masz prawo do jakiejś nieruchomości?
Czy obecnie wynajmujesz mieszkanie?
Czy dotyczą Cię preferencyjne warunki M+?
Czy masz prawo do mieszkania komunalnego?
Czy korzystasz z pomocy społecznej?
Twoja sytuacja finansowa jest
Imię:
Nazwisko
E-mail:
Telefon:
Wyślij sms
Aby poznać wynik Twojego Spersonalizowanego Testu udowodnij, że jesteś osobą uprawnioną - podaj numer telefonu na który wyślemy darmowy kod dostępu.
Przepisz kod otrzymany drogą sms-ową
Wyrażam zgodę na przetwarzanie udostępnionych danych osobowych, zgodnie z postanowieniami regulaminu
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z postanowieniami regulaminu.
Wyrażam zgodę na udostępnianie przekazanych danych osobowych podmiotom trzecim, zgodnie z postanowieniami regulaminu.

Wynik Testu Zdolności Mieszkanie Plus

Przejdź do kolejnego kroku

Test zdolności Mieszkanie Plus – dla kogo jest ten program?

Test zdolności Mieszkanie Plus stworzyliśmy, by ułatwić ocenę dostępności tego programu. Wiele osób zadaje nam pytanie: „Czy łapię się na Mieszkanie Plus?”. Wynik testu powinien dać odpowiedź. Według założeń mieszkania w programie mają być dostępne dla wszystkich, jednak samorządy nie ukrywają, że zainteresowanie już teraz jest bardzo duże. W związku z tym tworzone mają być listy rankingowe, które decydować będą o kolejności przydziału.

Jak stworzyliśmy nasz Test Zdolności M+?

Opierając się o treść Ustawy o Narodowym Funduszu Mieszkaniowym regulującej filar programu Mieszkanie Plus oraz wytyczne na stronie BGK Nieruchomości przygotowaliśmy uniwersalny zestaw pytań, jakie obejmować będą kandydatów do najmu. Jednak o naborze lokatorów w budynkach budowanych z udziałem samorządu obowiązywać mogą także dodatkowe kryteria, determinowane czynnikami lokalnymi. Samorządy będą mogły preferować np osoby, zatrudnione w określonej branży lub posiadające odpowiednie wykształcenie.

Jak interpretować wynik Testu Zdolności Mieszkanie Plus?

Za każdą odpowiedź przyznajemy w naszym teście odpowiednią ilość punktów ( od 0 do 20). Im większą ilość punktów uzyskamy, tym większe są nasze szanse na otrzymanie kluczy do mieszkania w programie M+. Ponieważ Mieszkanie Plus ma wspierać w pierwszej kolejności rodziny z dziećmi – właśnie za ilość posiadanego potomstwa można uzyskać najwięcej punktów. Nie jest to jednak warunek konieczny do udziału w programie.

Jakie kryteria decydują o kolejności w rankingu Mieszkanie Plus?

Mieszkanie Plus ma być dostępne dla wszystkich, jednak z powodu dużego zainteresowania mają być tworzone listy rankingowe. W pierwszej kolejności szansę na Mieszkanie Plus mają mieć:

 • rodziny wielodzietne,
 • osoby o stałych dochodach, zbyt niskich na uzyskanie kredytu hipotecznego, a zarazem zbyt wysokich, by otrzymać mieszkanie socjalne lub komunalne,
 • osoby płacące podatek dochodowy na obszarze danej gminy,
 • osoby szczególnie pożądane na terenie danej gminy (o określonym wykształceniu, pracujące w określonym sektorze itp.),
 • osoby w trudnej sytuacji życiowej.

Kryteria naboru określone są przez ustawę, dodatkowo indywidualne kryteria ustalać będą mogły samorządy.

Kto będzie decydował o naborze w programie Mieszkanie +?

Ostateczną decyzję o przydziale mieszkania w Programie Mieszkanie Plus podejmować będą jednostki zarządzające danym obiektem oraz samorządy.

Podziel się swoim wynikiem Testu Zdolności Mieszkanie Plus

 • Złotniczanka

  nie łapię się ;/

 • Aneta Jastrząb

  o, mam durze szanse

 • marcin macialek

  Test zdolności niby wyszedł ok, ale czy na pewno załapię się? mam nadzieję, że gmina nie wymyśli dodatkowych warunków.

  • nathan

   akurat gmina ma prawo to zrobić i pewnie znowu mieszkania dostanom tylko ludzie ze znajomosiciami.

  • owi

   dostać pewnie dostaniesz, tylko za ile lat…

 • pati

  czy ten test zdolności to nie jest jakieś uruchomienie płatnej usługi???

  • porl

   ja nic nie zapłaciłam, więc myślę że też nie zapłacisz.

  • Wojtek Górrny

   Nie, ale wczoraj wpisałem swój numer do formularza jw., a dziś dzwonili do mnie z firmy brokerskiej ws. nieruchomości. Przypadek?

 • chudy

  Test wyszedł ok, ale czy się załapię. Niestety nie mam gromadki dzieci i żony czekającej z obiadkiem. Pozostaje tylko czekać na jakieś konkrety.

  • kozak

   ja też czekam. Poznań podpisał list intencyjny, ale na razie cisza. ciekaw jestem jakie warunki będzie trzeba spełnić.

 • z Nysy

  W Nysie już niedługo ma ruszyć budowa. Mam nadzieję, że się załapię. Mam dwójkę dzieci i czynsz też bez problemu opłacę. Ciekawa jestem jakie zasady będą obowiązywały jeżeli chodzi o kolejność. W mojej miejscowości programem interesuje się wiele osób i boję się czy mieszkań wystarczy.

  • alojzy

   masz szczęście, przynajmniej wiesz na czym stojisz, a u nas nic!!! gdańsk podpisał list intencyjny i ciszaaaa. ale wiedze, rze wiele miast tak robi. w urzędzie miasta też na razie nic nie wiedzom. u nas, to ludzie się rzucom jak nic.

 • marcyś

  z trójką dzieci mamy duże szanse. przydałoby się nam polepszenie warunków. strasznie ciasno, jak ma się dwupokojowe mieszkanko. ciasno i gwarno. niestety żaden bank nie przyzna nam kredytu hipotecznego, ze względu na zbyt niskie dochody i duże wydatki (a tych jest niestety sporo). dobrze że taki program ruszył.

 • atos

  kwalifikuje sie do programu i to jest dobra wiadomość. już się martwiłem że nic z tego nie będzie. mam nadzieje że dla rodziny z dwójką dzieci jakiś metraż porządny się znajdzie już nie mogę dłużej na tym wynajmie u obcych ludzi. ciągłe tułanie z walizkami to nie dla nas. chcemy stabilizacji. oboje z żoną ciężko pracujemy, niestety nie zarabiamy kokosów a chcielibyśmy chociaż mieć własne mieszkanie na starość i spokuj.

 • Joanna

  No super test pozytywny… oby w realu było tak samo jak w tescie 🙂

 • tomek

  a nie czytałeś ze budują też jakieś małe mieszkanka??? dla kogo one niby mają być??? przecież rodzina się tam nie zmieści. za duży ścisk by był.

 • yyyy

  posiadanie dzieci nie jest warunkiem koniecznym, ale jak ich nie masz to lipa. w pierwszej kolejności na pewno nie będziesz. sam sobie poradze. bez łaski. trzeba sie wziac w garsc a nie tylko czekac na cud

  • henry II

   jak nie chcesz korzystać to tym lepiej, więcej będzie dla innych. też jestem kawalerem a mimo to mam zamiar skorzystać. dla kogoś w końcu powstają te mniejsze lokale.

   • cukierek

    jak najbardziej popieram. uzyskanie kredytu przez singla jest wręcz niemożliwe!!!

Facebook