1. Mieszkanie Plus
 2. >
 3. Aktualności
 4. >
 5. Wstępne deklaracje w ramach programu “Mieszkania Plus – Nysa”

Wstępne deklaracje w ramach programu “Mieszkania Plus – Nysa”

Wstępne deklaracje w ramach programu “Mieszkania Plus – Nysa”

5 (100%) 1


Miasto Nysa dzięki rządowemu programowi planuje wybudować przy rogu ul. Franciszkańskiej i Grodkowskiej aż 105 mieszkań. Właśnie ruszył nabór wstępnych deklaracji. Co już wiadomo?

Od kiedy możemy składać deklaracje?

Jak poinformował Urząd Gminy, wstępny nabór wniosków został uruchomiony 06.10.2017 roku. Natomiast termin ich składania upływa 31 grudnia 2017 roku. Ma to być pomocne przy stworzeniu bazy potrzeb, osób, które chciałyby przystąpić do programu Mieszkanie Plus. Również umożliwi to określenie konkretnych kryteriów dostępności do mieszkań.

Deklarację taką możemy złożyć zarówno w formie papierowej (przez Biuro Podawcze Urzędu Miejskiego w Nysie) jak i elektronicznej https://umnysa.formularze.org/index.php/e-form/1037.html.

Jednocześnie Burmistrz Nysy informuje, że złożenie wstępnej deklaracji nie jest równoznaczne z przystąpieniem do programu osób, które ją dostarczyły. Także nie będzie ona stanowić podstawy do roszczeń w przypadku nie zakwalifikowania się do Mieszkania Plus.

Więcej informacji na ten temat udziela Wydział Rozwoju Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim w Nysie, pokój 116 (I piętro), lub telefonicznie pod numer 77 40 80 565, 77 40 80 559.

Kto może ubiegać się o Mieszkanie Plus w Nysie?

Pierwszeństwo mają mieć rodziny z dziećmi. Osiedle będzie złożone z trzech, czterokondygnacyjnych budynków z balkonami i windami. Do dyspozycji mieszkańcy mają mieć także plac zabaw, parking i teren zielony. Czynsz najmu orientacyjnie ma wynosić około 12 zł za m² . Jeżeli natomiast chcielibyśmy skorzystać z opcji wykupu na własność to wzrośnie on o 4 zł.

Warto jest wziąć udział w naborze wstępnych deklaracji w ramach programu “Mieszkanie Plus Nysa” gdyż pozwoli to uzyskać informacje o potrzebach przyszłych, potencjalnych lokatorów.

 • Michał

  Ciesze się, że miasto robi taki wstępny nabór deklaracji i coś w sprawie Mieszkania Plus się zaczęło. Mam pytanie, na kiedy planowane jest zakończenie budowy?

  • Doradca Mieszkanie Plus

   Budowa mieszkań ma jeszcze ruszyć w 2017 roku, natomiast oddanie lokali do użytku planowane jest na 2019 rok.

 • Barbara

  Jestem samotną matką wychowującą syna, ale mam umowę o pracę na czas nieokreślony, czy mogę starć sie o mieszkanie z tego programu w Nysie?

  • Doradca Mieszkanie Plus

   Dzień dobry, program Mieszkanie Plus nie ma żadnych ograniczeń, niezależnie od wieku czy stanu cywilnego. Każde miasto ma jednak swoje kryteria pierwszeństwa. W Nysie mają to być rodziny z dziećmi. Zapraszamy na sprawdzenie warunków i zasad naboru na Mieszkanie Plus na naszej stronie https://mieszkanieplus.org…. .Pozdrawiamy

 • Natala

  Czy jeżeli pozostaję w związku partnerskim i nie posiadamy obecnie dzieci mozemy przystąpić do programu?

  • Doradca Mieszkanie Plus

   Dzień dobry, program Mieszkanie Plus skierowany jest do wszystkich. Zarówno osób samotnych jak i w związkach małżeńskich czy też nieformalnych. Jednak w przypadku gdy mieszkań będzie mniej niż chętnych mogą być zastosowane kryteria pierwszeństwa. Pozdrawiamy

Facebook