1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Projekt osiedla M+ w Warszawie, są wizualizacje!

Projekt osiedla M+ w Warszawie, są wizualizacje!

Projekt osiedla M+ w Warszawie, są wizualizacje!

4 (80%) 3


30 października 2017 roku wyłoniono pięć pracowni architektonicznych, które miały zająć się zaprojektowaniem modelowego, nowoczesnego osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości postanowił przyznać ex aequo dwa pierwsze miejsca. Zwycięzcami zostali AMC Andrzej M. Chołdzyński oraz 22Architekci.

Konkurs dotyczył lokalizacji w Warszawie, znajdującej się w południowo-zachodniej części dzielnicy Ursynów. Teren przy ulicy Karczunkowskiej ma 15 hektarów, na których wybudowanych zostanie trzy tysiące mieszkań. Wraz z osiedlem powinny pojawić się również budynki użyteczności publicznej, takie jak:

  • biblioteka,
  • przychodnia,
  • szkoła,
  • przedszkole,
  • żłobek.

Mocne strony projektów modelowego osiedla

Praca pracowni 22Architekci została wyróżniona ze względu na wyjątkową kompozycję urbanistyczną, która w oczach jury była bardzo czytelna. Dodatkowo harmonijnie łączyła elementy ważne dla komfortu mieszkańców. Osiedle jest blisko natury, ma bogatą ofertę usług społecznych. Znalazło się miejsce na park i inne elementy małej architektury.
architekci 22 elementy zielone
Pracownia AMC – Andrzej M. Chołdzyński postawiła na zieleń. Projekt został nagrodzony dzięki realizacji ciekawej koncepcji miasta – ogrodu. Na całym osiedlu można odnaleźć ciekawe miejsca, w których znajdziemy się bliżej natury.
ac zielone elementy osiedla

Widok z ulicy

Ciekawie prezentują się również obie koncepcje z punktu widzenia przechodnia. Dzięki wizualizacji możemy znaleźć się w środku modelowego osiedla. Aleje wydają się szerokie, całość nie jest przytłaczająca. Poszczególne elementy wydają się funkcjonalne.
a 22 widok z ulicy
Oba projekty mogą pochwalić się ciekawą architekturą i nowoczesnym designem. Duże przeszklenia i interesujące fronty budynków tworzą integralną całość.
mieszkanie plus widok przechodzień

Skala inwestycji programu Mieszkanie Plus w Warszawie

Powierzchnia czy ilość mieszkań nie działają tak na wyobraźnię, jak widok z lotu ptaka. Mamy możliwość spojrzeć na planowaną inwestycję również z tej perspektywy.
m+ z lotu ptaka warszawa
Oprócz budynków dominuje zieleń, a to świetnie wpływa na jakość życia mieszkańców. Wszystko to sprzyja uprawianiu sportu, ale też jest idealnym miejscem do wyciszenia i relaksu.
projekt m+ urysnów

BGK N nie ukrywa, że z oboma biurami projektowymi nawiążę współpracę i powstanie wspólne konsorcjum.

Warszawa wciąż potrzebuje ogromnej ilości mieszkań. Nowy projekt nie rozwiąże tego problemu, ale da nadzieję wielu rodzinom, które szukają swoich wymarzonych czterech kątów w stolicy. Będziemy informować Państwa o postępach, do 2022 roku budynki mają zostać ukończone.

Facebook