1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. Jakie mamy szanse, jako osoby niepełnosprawne, na mieszkanie z „Programu mieszkanie plus”?

Jakie mamy szanse, jako osoby niepełnosprawne, na mieszkanie z „Programu mieszkanie plus”?

Jadwiga
2018-05-07 16:08:50
 

Dzień dobry.

 

Oboje z partnerem jesteśmy osobami niepełnosprawnymi po chorobie Heinego - Medina (Polio). Ja mam 66 lat i chodzę o dwóch kulach. Mój partner ma 63 i jeździ na wózku inwalidzkim. Nasz stan zdrowia z każdym rokiem się pogarsza. Dlatego potrzebujemy pomocy najbliższych - rodziny, która mieszka w okolicy Warszawy. Mieszkamy obecnie w Lublinie. Chcielibyśmy w jesieni swojego życia, przenieść się bliżej rodziny, by mieć pomoc w codziennym życiu. Chcemy zamieszkać w Warszawie lub najbliższej okolicy np. Pruszków, Piaseczno. Nie stać nas na zakup mieszkania, przystosowanego do naszych potrzeb, na wolnym rynku. Ja obecnie jestem na emeryturze, która wynosi 1483,28 zł z zasiłkiem pielęgnacyjnym. Mój partner otrzymuje najniższą rentę w wys.1029,80 zł, też z zasiłkiem pielęgnacyjnym. Od trzech lat pracuje. Wcześniej przez 15 lat szukał pracy. Za pracę, którą wykonuje, otrzymuje najniższą krajową. Mój partner nigdy nie miał własnego lokum, zawsze wynajmował. Aktualnie mieszkamy w wieżowcu, na VI piętrze. By wejść do windy - najpierw trzeba, pokonać 7 stopni. Następnie mieć kogoś do pomocy, kto przytrzyma drzwi od windy. Winda jest mała, możliwy jest tylko wjazd do windy przodem, a wyjazd tyłem (bez możliwości obrotu). To mieszkanie, w którym mieszkamy ma 32 m2, i jest moim mieszkaniem własnościowym. Chcę się zapytać czy:

 
  • mamy szanse na mieszkanie z „Programu mieszkanie plus” w przypadku kiedy nie jesteśmy małżeństwem, a partner mieszka jako lokator?

  • gdzie się udać by wypełnić wniosek na mieszkanie, gdy chcemy mieszkać w okolicy Warszawy?

  • jakie dokumenty powinniśmy zgromadzić (tak ja jak i partner), by ubiegać się o mieszkanie z „Programu mieszkanie plus”?

 
2018-05-17 09:43:19
Witam, Zamieściłam wpis 07.05.2018 r. Dlaczego do tej pory nikt nie raczył mi odpowiedzieć na pytanie " Jakie mamy szanse, jako osoby niepełnosprawne, na mieszkanie z „Programu mieszkanie plus”? Do kogo mam napisać, zadzwonić, etc., by uzyskać odpowiedź? Dlaczego Rząd ogłasza program a nie można uzyskać żadnych informacji? Jak długo będę czekać na odpowiedź? Może Ktoś z Forum by mi podpowiedział, gdzie mogę szukać informacji? Proszę mi pomóc.     "
2018-05-17 10:37:57

Dzień dobry, napisała też Pani do nas wiadomość email, na którą odpowiedzieliśmy. Obecnie trwają zmiany na ustawą, dlatego warto poczekać na ich końcowy efekt. Lokalizacje gdzie powstają budynki dostępne są na naszej stronie pod adresem: https://mieszkanieplus.org.pl/lokalizacje-mieszkan-w-programie-mieszkanie-plus/ a warunki progamu, które obowiązują obecnie tutaj: https://mieszkanieplus.org.pl/wnioski-i-nabor-na-mieszkanie-plus/

Za realizację programu odpowiada BGK Nieruchomości i KZN
2018-07-02 21:33:37

Otrzymałam propozycję lokalu z programu Mieszkanie PLUS. okazuję że zeny znacznie różniią się od założonych. Dla woj Lubelskiego a konkretnie miasta Biała Podlaska już szukają najemców . Tyle że czynsz miał być 10, 36 a jest 13, 74 za  m2. Mieszkanie jest w stanie deweloperskim a to znaczy, że trzeba samemu zrobić łazienkę, podłogi, krany, kuchnię. To kolejny ogromny wydatek. Składając dokumenty miałam nadsszieję że będzie w stanie podobnym do komunalnego czyli odmaluję, wniosę meble, zamontuję poręcze gdyż jestem osobą o kulach i potrzebuję przystosowania i wejdę. Żeby wogóle móc tam zamieszkać musiałabym wydać ok 40 tys na materiały przeciętnej jakości + oczywiście robotnicy. Finalne miesięczne koszty to ok 900 zł wszystkich opłat. Mam nadzieję że tylko w Białej Podlaskiej tak jest i tylko w tych pierwszych blokach. Osoba niepełnosprawna czy też samotny rodzić nie jest w stanie zamieszkać w takim mieszkaniu. Koszty są porównywalne z wynajmem stancji gotowej do zamieszkania. Bardzo chcialam mieszkać w mieście ze względu na transport, rehabilitację, dostęp do lekarzy. Niestety nhie wezmę na siebie takiego obciążenia Potwierdzeniem tego niech będzie ten film :Mieszkanie PLUS

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>

Facebook