1. Mieszkanie Plus
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. Gdy współmałżonek posiada mieszkanie

Gdy współmałżonek posiada mieszkanie

maja
2018-01-19 11:55:50
Znalazłam zapis, że pierwszeństwo maja osoby, które nigdy nie posiadały mieszkania własnościowego. Co w sytuacji, gdy żona posiada mieszkanie, a mąż nie? Czy mąż może ubiegać się o mieszkanie plus?
2018-01-19 15:55:01
Dzień dobry, wspólność małżeńska oznacza, że każdy przedmiot należący do majątku wspólnego małżonków należy jednocześnie do ich obojga. W przypadku wspólności małżeńskiej nie można jednak mówić o udziałach we własności. Dopóki trwa związek małżeński, nie można powiedzieć, że każdy z małżonków ma po połowie majątku. Widać to na przykładzie zapisu w księdze wieczystej domu lub mieszkania, w przypadku wspólności małżeńskiej udział współmałżonka jest oznaczony jako 1/1, zaś w przypadku współwłasności ułamkowej wskazuje się jego udział w postaci ułamka – np. 1/2. Oczywiście jest jeszcze majątek osobisty małżonków, wyłączony ze wspólności, nabyty przed powstaniem wspólności małżeńskiej. Wspólność majątkową można zmienić lub całkowicie znieść również w trakcie jego trwania. Szczegółowe kryteria mogą być różne dla poszczególnych inwestycji mieszkaniowych dlatego proszę poczekać na ogłoszenie regulaminu w Państwa mieście. Pozdrawiamy
2018-01-20 00:05:00
Mąż nie ma prawa do mieszkania, żona zakupiła je przed ślubem.
2018-01-28 16:41:34

Mam nadzieję ze regulamin bedzie wykluczal taka mozliwosc.Mieszkania maja byc dla tej grupy ktora nie ma żadnego mieszkania..a nie dla rodziny ktora już cos posiada..a chce więcej..

Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>

Facebook